عبور گردشگری سنگاپور از رکود

0 8


شمار گردشگران خارجی سنگاپور در سال ۲۰۲۲ از مرز پیش‌بینی‌ها فراتر رفت و مسیر دستیابی به شرایط پیش از کرونا را برای سال ۲۰۲۴ هموار کرد.

به گفته مقامات حوزه گردشگری سنگاپور، با توجه به آمارهای مربوط به گردشگران خارجی سال ۲۰۲۱ این کشور، انتظار می‌رود شرایط صنعت گردشگری سنگاپور تا سال آینده به وضعیت پیش از همه‌گیری کرونا بازگردد.

سنگاپور سال گذشته میلادی ۶/۳ میلیون گردشگر جذب کرد که این آمار از پیش‌بینی «هیئت گردشگری سنگاپور» (STB) نیز فراتر رفت؛ سنگاپور پیش‌بینی کرده بود شمار گردشگران خارجی این کشور در سال ۲۰۲۲ به ۴ تا ۶ میلیون نفر برسد، سود حاصل از مخارج گردشگران را نیز ۱۳.۸ میلیارد تا ۱۴.۳ میلیارد دلار برآورد کرده بود.

شمار گردشگران سنگاپور در حالی در سال ۲۰۲۲ به این حد رسیده است که این کشور هنوز در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۲ مقررات قرنطینه را اجرا می‌کرد.

گردشگری حدود چهار درصد از تولیدات ناخالص داخلی سالانه سنگاپور را در برمی‌گیرد. در سال ۲۰۱۹، ‌شمار بازدیدکنندگان از سنگاپور رکورد شکست و به ۱۹.۱ میلیون نفر و سود حاصل از گردشگری در این سال نیز به ۲۷.۷ میلیارد دلار سنگاپور رسید.

به‌دنبال اعلام خبر بازگشایی مرزهای چین، ‌سنگاپور انتظار دارد در سال ۲۰۲۳ شمار گردشگران را به حدود ۱۲ تا ۱۴ میلیون نفر و سود حاصل از این حوزه نیز به ۲۱ میلیارد دلار سنگاپور برسد.

در سال ۲۰۱۹، ۳/۶ میلیون نفر از چین به سنگاپور سفر کردند و به این ترتیب پیش از همه‌گیری کرونا چین به بزرگ‌ترین منبع گردشگر خارجی سنگاپور تبدیل شد.

تا ژانویه امسال، ‌به‌صورت هفتگی ۳۸ پرواز از مبدا سنگاپور به مقصد چین انجام شده است که ۱۰ درصد ظرفیت پیش از همه‌گیری کرونا محسوب می‌شود.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.