علت مرگ لیزا، دختر الویس پریسلی، مشخص شد

0 15


الویس پریسلی، همسرش و لیزا در نوزادی

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

لیزا ماری که در این عکس در آغوش مادرش پریسیلا و کنار پدرش الویس پریسلی است هنگام مرگ ۵۴ سال داشت

پس از حدود ۶ ماه، پزشکان علت مرگ لیزا ماری پریسلی، تنها فرزند الویس – اسطوره راک-اند-رول – را رسما اعلام کردند و آن را چسبندگی و انسداد روده اعلام کردند.

دفتر پزشکی قانونی شهر لس‌آنجلس روز جمعه ضمن انتشار گزارش رسمی خود در ارتباط با مرگ لیزا پریسلی، علت زمینه‌ساز مرگ او را چسبندگی روده اعلام کرد که از عوارض جراحی لاغری بوده که خانم پریسلی سال‌ها پیش انجام داده بود.

لیزا پریسلی که همچون پدرش خواننده بود، روز ۱۲ ژانویه، به اورژانس بیمارستان منتقل شد اما کمی بعد پزشکان مرگ او را اعلام کردند. او به هنگام مرگ ۵۴ سال داشت و تنها دو روز پیش از آن در مراسم جایزه سینمایی گلدن گلوب شرکت کرده بود.

در ماه ژانویه مقام‌های محلی اعلام کردند که لیزا پریسلی را امدادگران ابتدا در خانه‌اش در کلابسس، حومه لس‌آنجلس، معاینه کردند و به علت ایست قلبی او را به بیمارستان انتقال دادند.

در گزارش روز جمعه – ۱۴ ژوئیه، ۲۳ تیر – پزشکی قانونی ناحیه لس‌آنجلس هم آمده علت ایست قلبی، ا«نسداد در روده کوچک» خانم پریسلی بوده است.

این وضعیت هنگامی روی می‌دهد که روده کوچک دچار انسداد یا چسبندگی می‌شود که گاه علت آن سرطان روده و گاه می‌تواند چسبندگی ناشی از پارگی بافت روده ناشی از جراحی باشد.

پزشکان می‌گویند برخی شرایط مانند التهاب روده هم می‌تواند منجر به انسداد روده شود.

در مورد خانم پریسلی، گزارش پزشکی قانونی می‌گوید علت انسداد و چسبندگی روده، عمل جراحی لاغری بوده که او چند سال پیش انجام داده بود.

در گزارش پزشکی قانونی آمده «این وضعیت یکی از عوارض بلندمدت این نوع از جراحی‌های (لاغری) است».

منبع تصویر، Reuters

دکتر انجلیکو کمپن، پزشک بخش اورژانس بیمارستان سنت جوزف بربنک کالیفرنیا به سی‌بی‌اس، شریک کاری بی‌بی‌سی در آمریکا، گفت مرگ بر اثر انسداد روده کوچک بسیار نادر است.

به گفته این پزشک در اکثر موارد بیمار درد شدیدی احساس می‌کند و به احتمال فراوان شدت درد او را راهی مرکز پزشکی می‌کند.

لیزا پرسلی، خواننده و ترانه سرا، در کنار مزار پسرش بنجامین کیئو به خاک سپرده شد که در سال ۲۰۲۰ خودکشی کرده بود.

بعد از مرگ او، مادرش پریسیلا پریسلی، علیه مفاد وصیت‌نامه لیزا شکایت کرد و مدعی شد از بند جدیدی که در سال ۲۰۱۶ به وصیت نامه دخترش اضافه شده خبر نداشته است. مطابق این تبصره لیزا پریسلی وکالت تام مادرش بر اموال و دارایی‌هایش را لغو و این وکالت را به طور مشترک به مادرش، دخترش رایلی و پسرش بنجامین سپرده بود.

رایلی و بنجامین (که در سال ۲۰۲۰ خودکشی کرد) هر دو فرزندان لیزا ماری پریسلی از دنی کیئو، همسر اول او هستند.

این پرونده حقوقی در نهایت در ماه مه گذشته با مصالحه میان طرفین بسته شد هر چند مفاد آن هرگز علنی نشد.

لیزا ماری پریسلی در سال ۱۹۶۸ به دنیا آمد و همچون پدرش، الویس، وارد عرصه موسیقی شد. از او تا هنگام مرگ سه آلبوم منتشر شد.

او همچنین به علت زندگی پرماجرا و ازدواج با چهره‌های سرشناس مورد توجه رسانه‌ها بود. همسر اول او دنی کیئو، ستاره موسیقی پاپ بود، دومین همسر لیزا کسی نبود جز اسطوره بزرگ موسیقی، مایکل جکسون. او برای بار سوم با نیکولاس کیج، هنرپیشه سرشناس هالیوود ازدواج کرد و چهارمین همسرش هم مایکل لاکوود، موسیقی‌دان شناخته شده بود.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.