فرمانده «سنتکام» از اردوگاه‌های آوارگان در شمال شرق سوریه بازدید کرد

0 8فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام، از اردوگاه های آوارگان در سوریه بازدید کرد.

ژنرال مایکل اریک کوریلا، فرمانده سنتکام به تازگی به سوریه سفر کرد و در شمال شرق این کشور از دو اردوگاه آوارگان از جمله اردوگاه الهول بازدید کرد.

سنتکام در بیانیه‌ای اعلام کرد که این بازدیدها شامل گفت‌و‌گو با مدیران اردوگاه‌ها و همچنین ساکنان آن بود تا از نزدیک شرایط انسانی فعلی، بهبود مستمر در امنیت اردوگاه، و تلاش‌ها برای بازگرداندن، توانبخشی و ادغام مجدد ساکنان به کشورهایشان ارزیابی شود.

فرمانده سنتکام گفت: «تداوم تلاش چندملیتی ما برای بازگرداندن ساکنان اردوگاه ها به کشورهای مبدا نه تنها امنیت و ثبات در منطقه را افزایش می دهد، بلکه مهمتر از آن، این چالش بشردوستانه را کاهش می دهد.»

فرمانده سنتکام می‌گوید آمریکا، «نیروهای دموکراتیک سوریه» و ائتلاف جهانی همچنان روی شکست پایدار داعش متمرکز هستند و به این هدف متعهد هستند. کوریلا گفت آنها همچنین به چالش‌های انسانی و امنیتی در اردوگاه‌های شمال شرق سوریه رسیدگی می‌کنند.

در سفر به سوریه، ژنرال کوریلا همچنین با نیروهای دموکراتیک سوریه دیدار و در مورد کاراز جاری برای شکست داعش و ادامه تلاش‌های مربوط به کمک‌های بشردوستانه در منطقه گفت‌و‌گو کرد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.