فشار بر کشورهای غربی برای توقف مذاکرات با ایران زیر سایه اعتراض‌های سراسری

0 13


فشار بر کشورهای غربی برای توقف مذاکرات با ایران زیر سایه اعتراض‌های سراسری

توماری با بیش از ۱۰ هزار امضا در وبسایت پارلمان بریتانیا خواهان آن شده است که این کشور هرگونه مذاکرات با رژیم ایران را تا حل نشدن مسائل حقوق بشری متوقف کند. همزمان جوزپ بورل مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا بار دیگر تأکید کرده که اروپا تمام گزینه‌هایش را برای رسیدگی به قتل مهسا امینی و نحوه مقابله نیروهای امنیتی با معترضان بررسی می‌کند.

از سوی دیگر پارلمان بلژیک ممنوعیت استرداد اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی که به جرم اقدام تروریستی زندانی است را لغو کرده و حکومت ایران نیز به تازگی محمدباقر نمازی شهروند دوتابعیتی ایرانی آمریکایی را پس از ۶ سال آزاد کرده است. میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در مذاکرات برجام اما از احتمال از سرگیری گفتگوها در ماه آینده خبر داده.

در چشم‌انداز بامدادی پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ (۶ اکتبر) مینا جوشقانی با فرشته پزشک کارشناس روابط بین‌الملل از واشنگتن گفتگو کرد و از او پرسید که آیا ممکن است فشار به دولت‌های اروپایی به توقف یا لغو مذاکرات هسته‌ای بی‌انجامد؟

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.