فعال سیاسی ایرانی بریتانیایی اعتصاب غذای خود را تا ۱۰۰ روز ادامه می‌دهد

0 13فعال سیاسی ایرانی بریتانیایی که مدت ۴۳ روز است در مقابل ساختمان وزارت خارجه بریتانیا در لندن دست به تحصن و اعتصاب غذا زده، اعلام کرد که آماده است به مدت «۱۰۰ روز» به این حرکت ادامه دهد.

به گزارش نشریه فوربس، وحید بهشتی دلیل اعتصابش را درخواست از دولت بریتانیا برای قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در فهرست سازمان‌های تروریستی اعلام کرده است.

آقای بهشتی در تاریخ ۲۷ مارس با تام توگندات، معاون امنیتی وزیر کشور بریتانیا دیداری داشته است، اما هنوز هیچ خبری از نخست وزیر، ریشی سوناک در این مورد شنیده نشده است.

سوناک در ماه اوت سال گذشته، در واکنش به حمله تروریستی به سلمان رشدی گفت که «حمله وحشیانه به سلمان رشدی باید زنگ خطری برای غرب باشد و واکنش ایران به این حمله، قوی‌ترین دلیل برای تحریم سپاه است.»

این موضع گیری سوناک زمانی بود که او برای رهبری حزب محافظه‌کار و نخست وزیری در حال رقابت بود. با این حال سوناک پس از برنده شدن در انتخابات در ماه اکتبر، هیچ گونه نظر عمومی دیگری درباره این موضوع اعلام نکرده است.

وحید بهشتی از نخست‌وزیر بریتانیا خواسته است که اظهارات قبلی خود را پیگیری کند. او دراین باره می‌گوید: «اگر او انرژی و انگیزه‌ای برای دیدن من ندارد، بعد از ۴۳ روز اعتصاب غذا هنوز هم انرژی و انگیزه دارم که بروم و او را ببینم.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.