قرارداد تاریخی؛ درآمد لیگ فوتبال زنان آمریکا ۴۰ برابر شد

0 5


گاتهم در دیدار نهایی رقابت‌های این فصل لیگ حرفه‌ای زنان فوتبال آمریکا توانست تیم فوتبال رین را ۱-۲ در سن‌دیگو شکست دهد

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

گاتهم در دیدار نهایی رقابت‌های این فصل لیگ حرفه‌ای زنان فوتبال آمریکا توانست تیم فوتبال رین را ۱-۲ در سن‌دیگو شکست دهد

  • نویسنده, سینا حاتمی
  • شغل, خبرنگار

لیگ فوتبال ملی زنان آمریکا (NWSL) حقوق پخش بازی‌های خود را در توافقی چهارساله به مبلغ ۲۴۰ میلیون دلار فروخت. این میزان درآمد تلویزیونی برای یک لیگ ورزشی زنان بی‌سابقه است.

بامداد روز یکشنبه رقابت‌های این فصل لیگ حرفه‌ای زنان فوتبال آمریکا (NSWL) با قهرمانی تیم اف‌سی گاتهم از شهر نیوجرسی به پایان رسید. گاتهم در دیدار نهایی توانست تیم فوتبال رین را ۱-۲ در سن‌دیگو شکست دهد. این مسابقه قرار بود بازی خداحافظی مگان راپینو، بازیکن رین و اسطوره فوتبال زنان آمریکا، هم باشد. بهترین بازیکن سابق فوتبال زنان جهان که قهرمانی در دو دوره جام جهانی و بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن به همراه تیم ملی زنان آمریکا را در کارنامه‌اش دارد، در دقیقه چهارم به شدت مصدوم شد و زمین را ترک کرد.

اما هم قهرمانی گاتهم و هم خداحافظی تلخ راپینو تحت‌الشعاع بازتاب رسانه‌ای گسترده قرارداد جدید فروش حق پخش تلویزیونی لیگ حرفه‌ای زنان آمریکا قرار گرفت. دو روز پیش از دیدار نهایی این فصل، سازمان لیگ فوتبال زنان ایالات متحده اعلام کرد که با چهار شریک تلویزیونی‌اش «سی‌بی‌اس»، «ای‌اس‌پی‌ان»، «آمازون پرایم» و «اسکریپس اسپورتس» قرارداد جدیدی بسته که از سال ۲۰۲۴ آغاز می‌شود.

درآمد ۴۰ برابری

بر اساس این قرارداد لیگ ملی فوتبال زنان آمریکا در چهار سال آینده بابت فروش حقوق پخش مسابقات خود از این چهار شبکه ۲۴۰ میلیون دلار دریافت خواهد کرد. این بزرگ‌ترین قرارداد فروش حق پخش در تاریخ لیگ‌های ورزشی حرفه‌ای زنان به شمار می‌آید.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.