مانی حقیقی به وزیر ارشاد ایران: عزا داریم، در چهارگوشه کشور عزیزانمان را خاک می‌کنیم،‌ وقت نداریم برایت برقصیم

0 15


مانی حقیقی

منبع تصویر، mani_haghighi_

توضیح تصویر،

مانی حقیقی، کارگردان و فیلمنامه‌نویس ایرانی برای اکران فیلم جدیدش «تفریق» قصد خروج از ایران را داشت که در فرودگاه تهران مانع خروج او شدند و گذرنامه‌اش را توقیف کردند

دو روز پس از بازداشت ترانه علیدوستی، مانی حقیقی، سینماگر ایرانی در پیامی به وزیر ارشاد ایران که از هنرمندان خواسته بود به فعالیت هنری خود بپردازند گفت: «در چهارگوشه ایران جسد عزیزانمان را خاک می‌کنیم. وقت نداریم برایت برقصیم.»

مانی حقیقی،‌ کارگردان و بازیگر سینمای ایران در پیام صریح ویدئویی که روز دوشنبه ۲۸ آذر در اینستاگرام خود منتشر کرد گفت: «آقا ما عزاداریم. ما الان موظفیم به عیادت دوستانمان در زندان‌های شما برویم. ما الان موظفیم به عیادت دختری برویم که کاسه چشم پر از ساچمه‌اش را خالی کردند. در چهارگوشه این کشور داریم جسد عزیزانمان را خاک می‌کنیم. وقت نداریم برایت برقصیم»

پیشترمحمدمهدی اسماعیلی، وزیر ارشاد ایران در حاشیه جشنواره فیلم‌های مستند در تهران گفته بود «من از عموم هنرمندان به ویژه اهالی موسیقی خواهش می‌کنم فعالیت‌هایشان را آغاز کنند.»

او با وجود ادامه اعتراضات سراسری در ایران گفته بود «از نظر دولت و وزارت فرهنگ هیچ مانعی برای برگزاری کنسرت نیست.»Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.