محکومیت توخالی جوزپ بورل، رژیم ایران را از اعدام مردم باز نخواهد داشت

0 11مسیح علینژاد، کنشگر سرشناس مخالف جمهوری اسلامی ایران، روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت به توئیت جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در خصوص «محکومیت شدید» اعدام یک شهروند ایرانی-سوئدی در ایران واکنش نشان داد.

خانم علینژاد توئیت کرد که «محکومیت توخالی» جوزپ بورل، رژیم ایران را از اعدام مردم باز نخواهد داشت…بلکه اتحادیه اروپا باید اقدامات مشخصی علیه رژیم قاتل انجام دهد.

به نوشته او، تا زمانی که اتحادیه اروپا در تروریستی نامیدن سپاه پاسداران تردید نشان می‌دهد، دلیلی هم ندارد که «تروریست‌ها به جنایات خود پایان دهند».

آقای بورل روز دوشنبه توئیت کرده بود که در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، «قاطعانه» اعدام حبیب چعب، شهروند سوئدی-ایرانی را «محکوم کرده» و از ایران خواسته که جمشید شارمهد را اعدام نکند.

در پی اعدام حبیب چعب، دبیرکل پیشین گروه «النضال» به اتهام طراحی و هدایت عملیات مسلحانه در خاک ایران، نگرانی نسبت به احتمال اجرای حکم اعدام جمشید شارمهد، شهروند آلمانی- ایرانی افزایش یافته است.

آقای شارمهد، مجری برنامه رادیویی اینترنتی «تندر»، وابسته به سامانه پادشاهی در لس‌آنجلس، سه سال پیش در جریان یک سفر کاری و در زمانی که به‌دلیل وضعیت ناشی از کرونا در امارات گرفتار شده بود، توسط مأموران اطلاعاتی حکومت ایران، ربوده شد و به ایران انتقال یافت.

غزاله شارمهد، دختر آقای شارمهد، روز دوشنبه گفت مقامات اروپایی که اعدام‌ها در ایران را محکوم کرده‌اند، صرفا برای شانه خالی کردن از بار مسئولیت یک بیانیه بی‌محتوا صادر کرده‌اند در حالی که در دفاع از جان ایرانیان ناکام مانده‌ است.

به گفته غزاله، این وضعیت تحمیلی از سوی رژیم ایران، «اعلان جنگ» به جامعه جهانی و اروپا است اما اروپا حتی ربودن شهروندان خود به‌دست مأموران رژیم ایران را تحمل کرده است.

ایران روز دوشنبه دو مرد جوان ایرانی را نیز به اتهام «ارتداد» اعدام کرد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.