«مخدوش شدن» تابلوی خیابان شجریان در تهران؛ «گیریم که تابلو را مخدوش کردید با قلبمان چه می‌کنید»

0 17


استاد محمدرضا شجریان

منبع تصویر، Getty Images & Social

توضیح تصویر،

سال ۱۳۹۹ نام خیابان فلامک در شهرک غرب تهران به نام آقای شجریان تغییر کرد و این دومین بار است که نام او بر روی تابلوی این خیابان «مخدوش» می‌شود

تازه‌ترین تصویر صفحه «خانه شجریان» در اینستاگرام نشان می‌دهد که تابلوی خیابان «استاد محمدرضا شجریان» در تهران «مخدوش شده است.» متصدیان این صفحه به طعنه نوشته‌اند: «هر دم از این باغ بری می‌رسد» و می‌گویند که «سخنی نیست جز ابراز تأسف!».

اوایل دی ماه سال ۱۳۹۹ نام خیابان فلامک در شهرک غرب تهران به نام آقای شجریان تغییر کرد و این دومین بار است که نام استاد آواز ایران بر روی تابلوی این خیابان «مخدوش» می‌شود با این تفاوت که این بار در گزارش‌ها به «افراد ناشناس»‌ اشاره شده اما دفعه قبل سه روز بعد از نصب تابلو، چند نفر از جمله یک روحانی در اعتراض به نام آقای شجریان برچسبی را به نام «شهید محسن فخری‌زاده»‌ بر روی آن نصب کردند.

در میان معترضان به نامگذاری خیابان شجریان در تهران نام رحیم احمدی روشن نیز دیده می‌شد که پسرش یکی دیگر از محققان هسته‌ای ایران بود که ۲۱ دی ۱۳۹۰ در تهران ترور شد.

مصطفی احمدی روشن، معاون بازرگانی تاسیسات غنی‌سازی نطنز بود که در اثر انفجار بمبی که به خودروی او چسبانده شده بود در منطقه سیدخندان تهران کشته شد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.