مراکز گردشگری ارزیابی کیفی می‌شوند

0 19


در راستای ارتقای کیفیت خدمات مراکز رفاهی و اقامتی کشور، بازنگری استانداردهای لازم در حوزه گردشگری و ارزیابی کیفی مراکز  اقامتی در دستور کار قرار گرفت.

به‌منظور افزایش کیفیت خدمات مراکز اقامتی و رفاهی درکشور، استانداردهای لازم در حوزه گردشگری، تدوین و بازنگری و مراکز مذکور بر اساس آن ارزیابی کیفی می‌شوند.

نشست سه‌جانبه برای استانداردسازی و ارتقای کیفیت خدمات گردشگری با حضور احسان ساده، معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران، شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و حمزه زاده، رئیس جامعه هتلداران ایران در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد.

در این نشست که مدیران دفاتر تخصصی نیز حضور داشتند، طرفین ضمن بیان نظرات تخصصی بر انجام بازنگری، تهیه و تدوین استانداردهای لازم در حوزه خدمات گردشگری، تدوین سازوکارهای ارزیابی کیفیت بر اساس استاندارد های مربوطه، فراهم کردن زمینه های لازم برای ترویج اخذ نشان حلال در صنعت گردشگری و تدوین سازوکارهای لازم به‌منظور رتبه بندی اماکن اقامتی و رفاهی بر اساس استانداردها توافق کردند.

در همین راستا مقرر شد کارگروهی با حضورکارشناسان مربوطه از دفاتر تخصصی سازمان ملی استاندارد ایران، حوزه معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و جامعه هتلداران ایران تشکیل شود.

بر اساس این گزارش، مسئولان حاضر در این نشست برای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری های مشترک به‌منظور تسهیل فرآیندهای نظارت و ارزیابی و ارتقای کیفیت خدمات گردشگری به جامعه گردشگر و همچنین برنامه‌ریزی لازم برای اخذ نشان حلال با موضوع گردشگری حلال، موافقت خود را اعلام داشتند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.