«مریم اکبری‌منفرد و زینب جلالیان، زندان بدون مرخصی: «در اینجا چار زندان است

0 14


  • نویسنده, شهاب میرزایی
  • شغل, بی بی سی
اعتراضات

منبع تصویر، UGC

توضیح تصویر،

مریم اکبری منفرد به همراه دخترانش و زینب جلالیان

زندانیان سیاسی زیادی بوده‌اند که در دوران حبس خود هیچگاه به مرخصی نیامده‌اند. از نلسون ماندلا، مبارز ضدآپارتاید و رئیس جمهور پیشین آفریقای جنوبی که مدت ۲۳ سال در حبس بود، تا عبدالله اوجالان رهبر پ ک ک، که ۲۳ سال در زندان بدون مرخصی است. از آبیمائل گوسمان، رهبر گروه راه درخشان پرو که پس از سی سال زندان بدون مرخصی در زندانی فوق امنیتی درگذشت تا صفرقهرمانی، از اعضای فرقه دموکرات که به مدت ۳۲ سال در دوران پهلوی بدون مرخصی در حبس بود و در روزهای انقلاب، همراه با زندانیان سیاسی دیگراز زندان آزاد شد.

براساس آئین‌نامه سازمان زندان‌ها، محکومان بیش از ۱۵ سال و حبس ابد با گذراندن حداقل سه سال از مدت محکومیت می‌توانند از مرخصی استفاده کنند. اما در جمهوری اسلامی زندانیان زیادی بوده‌اند که به حبس‌های طولانی محکوم شده‌اند اما دریغ حتی از یک روز مرخصی، و دیدار با خانواده.

مریم اکبری منفرد: «صبح پیش بچه‌هایت برمی‌گردی، از آن روز تاکنون ۱۳ سال گذشته است»

منبع تصویر، SosialMedia

توضیح تصویر،

دختران مریم اکبری فرد به همراه همسرش

«در آستانه ورود به چهاردهمین سال حبس؛ این قصه نیست که می‌خوانید، رنجی خونین از دریچه‌ٔ کوچکِ تنها یک نفر از ۸۵ میلیون است.»

این سرآغاز نامه مریم اکبری‌منفرد، زندانی سیاسی است که چند روز پیش منتشر شد. او دو روز بعد از عاشورای ۸۸ که در منزل مسکونی‌اش بازداشت شد. قاضی صلواتی به اتهام «محاربه» او را به ۱۵ سال زندان محکوم کرد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.