مزدوران واگنر به سربازان بلاروس آموزش می‌دهند

0 15


بلاروس روز جمعه گفت که اعضای گروه مزدور واگنر به سربازانش در یک محدوده نظامی در جنوب شرقی پایتخت آن کشور آموزش می‌دهند.

به گزارش رویترز این اولین نشانه از اجرای حداقل بخشی از توافق برای پایان دادن به شورش این گروه شبه نظامی در روسیه است.

دو منبع نزدیک به این گروه که به دلیل حساسیت شرایط نخواستند نامشان فاش شود، به رویترز گفتند که برخی از مزدوران واگنر دست‌کم از روز سه شنبه در بلاروس بوده‌اند.

آموزش سربازان بلاروس توسط مزدوران واگنر (۲۳ تیر ۱۴۰۲ - رویترز)

آموزش سربازان بلاروس توسط مزدوران واگنر (۲۳ تیر ۱۴۰۲ – رویترز)

به گفته ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، شورش واگنر، که در آن کنترل یک مقر اصلی نظامی در جنوب روسیه را به دست گرفت و سپس به سمت مسکو حرکت کرد، می‌توانست روسیه را به جنگ داخلی بکشاند.

در حالی که گروه واگنر به فاصله ۲۰۰ کیلومتری از مسکو رسیده بود، کرملین توافق کرد که یوگنی پریگوژین، رئیس گروه واگنر، در ازای دست‌ کشیدن از پیشروی به سمت روسیه به بلاروس برود.

با این حال، تاکنون هیچ نشانه‌ای از مزدوران این گروه واگنر در بلاروس وجود نداشته است و پریگوژین از زمانی که اوایل تیر شهر روستوف-دون-آن در جنوب روسیه را ترک کرد، در انظار عمومی دیده نشده است. اما رویترز می‌گوید یک جت شخصی مرتبط با او بین مسکو، سنت پترزبورگ، و بلاروس پرواز کرده بود.

شبکه تلویزیونی وزارت دفاع بلاروس گفت: «اعضای گروه واگنر در تعدادی از رشته‌های نظامی به عنوان مربی به نیروهای این کشور آموزش داده‌اند.» خبرگزاری دولتی بلاروس نیز گزارش داد که اعضای واگنر در حال آموزش سربازان بلاروسی هستند.

این وزارتخانه ویدئویی منتشر کرد که نشان می‌دهد مزدوران واگنر به سربازان بلاروس در یک محدوده نظامی در نزدیکی شهر آسیپوویچی، در حدود ۹۰ کیلومتری جنوب شرقی مینسک، آموزش می‌دهند.

آموزش سربازان بلاروس توسط مزدوران واگنر (۲۳ تیر ۱۴۰۲ - رویترز)

آموزش سربازان بلاروس توسط مزدوران واگنر (۲۳ تیر ۱۴۰۲ – رویترز)

هنگامی که رویترز هفته گذشته در سفری که توسط بلاروس سازماندهی شده بود از یک اردوگاه در نزدیکی آسیپوویچی بازدید کرد، هیچ نشانه‌ای از مزدوران واگنر در آن جا مشاهده نکرده بود.

گروه واگنر پس از تاسیس توسط پریگوژین و دیمیتری اوتکین، افسر سابق نیروهای ویژه اطلاعات نظامی روسیه، به مسکو کمک کرد تا شبه جزیره کریمه را به روسیه الحاق کند، با داعش در سوریه جنگید، در جمهوری آفریقای مرکزی و مالی فعالیت کرد، و در جنگ باخموت نقش کلیدی داشت.

ایالات متحده و متحدانش واگنر را به عنوان یکی از بی‌رحم‌ترین گروه‌های مسلح جهان معرفی می‌کنند و می‌گویند که منابع طبیعی را در سراسر آفریقا غارت کرده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.