مسابقات پایانی تور تنیس مردان ۲۰۲۳؛ جوکوویچ انتقام گرفت و رکورد شکست

0 9


جوکوویچ

منبع تصویر، Getty Images

نواک جوکوویچ با پیروزی ۳-۶ و ۳-۶ مقابل یانیک سینر برای هفتمین بار قهرمان مسابقات پایانی تور تنیس مردان در تورین شد و با عبور از رکورد راجر فدرر (۶ قهرمانی) پرافتخارترین بازیکن این مسابقات شد.

جوکوویچ ۳۶ ساله در دور مقدماتی به سینر باخته بود و به این ترتیب علاوه بر قهرمانی توانست انتقامش را هم از حریف ایتالیایی بگیرد. نکته جالب این که سینر در آخرین بازی مرحله گروهی و در حالی که صعودش قطعی بود می‌توانست با باخت مصلحتی به هولگر رونه، موجب حذف جوکوویچ بشود و خیالش را از مصاف احتمالی با پرافتخارترین مرد تاریخ تنیس در فینال راحت کند، اما این کار را انجام نداد.

جوکوویچ امسال رکوردهای مختلفی را شکست و قهرمانی‌های بزرگی را بدست آورد و برخی از بهترین عملکردهای دوران حرفه‌ایش را مقابل بازیکنانی به مراتب جوان‌تر (مانند سینر) به نمایش گذاشت.

او گفت: «این بدون شک یکی از بهترین فصل‌های زندگی‌ام بود. خیلی خاص بود. روی سر گذاشتن تاج قهرمانی مقابل یانیک که پیش چشم هموطنانش بازی می‌کرد، خارق‌العاده بود. امروز از نظر تاکتیکی عملکردی متفاوتی نسبت به بازی دور گروهی مقابل یانیک داشتم، اما در کل هفته حیرت‌انگیزی داشتم.»Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.