مسمومیت سریالی دانش‌آموزان به تهران، کرمانشاه و اردبیل رسید

0 7


یکی از دانش آموزان بستری شده

منبع تصویر، entekhab

مسمومیت دانش‌آموزان در مدارس عمدتا دخترانه همچنان شهر به شهر و روز به روز ادامه دارد و در تازه‌ترین موارد، به تهران، کرمانشاه و اردبیل نیز رسیده است و در مواردی گزارش شده است که به دنبال این مسمومیت گسترده برخی از مدارس تخلیه شد‌ه‌اند.

همزمان علیرضا منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، گفته بر اساس بررسی‌های ۳۰ متخصص وزارت بهداشت «و نتیجه آزمایش‌های انجام شده مشخص شد که گاز نیتروژن (N۲) در سم منتشر شده در مدارس وجود داشته است.» او همچنین گفته «بر اساس گزارش وزارت بهداشت، دُز سم منتشر شده بسیار پایین بوده و خانواده‌ها مطمئن باشند این موضوع به صورت جدی پیگیری می‌شود و خوشبختانه هیچ فوتی براثر این مسمومیت نداشته‌ایم.»

اولین گزارش‌ها از مسمومیت سریالی اوایل آذرماه از قم منتشر شد. در تصاویری که از اطراف مدرسه‌ دخترانه‌ای در تهرانسر به دست بی‌بی‌سی رسیده، شرایط در اطراف مدرسه متشنج است، صدای شعار می‌آید و آمبولانس در منطقه مستقر است.

تا کنون صدها دانش‌آموز و کادر مدرسه با علائم اختلال تنفسی، تپش قلب و بی‌حسی به بیمارستان منتقل شدند. شاهدان می‌گویند پس از استشمام این گاز برخی «بالا می‌آورند»، «به زمین می‌افتادند» و «حتی برخی کف بالا آوردند.» عبدالعلی رحیمی مظفری نماینده مجلس شورای اسلامی روز گذشته شمار شهرها را ۱۰ تا ۱۵ شهر اعلام کرد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.