مسمومیت مدارس دخترانه در اصفهان، تبریز، کامیاران و گناوه

0 17حمله با گاز شیمیایی روز سه‌شنبه نیز در مدارس عمدتا دخترانه چند شهر از جمله اصفهان، تبریز، کامیاران و گناوه ادامه داشت.

براساس ویدئوهای ارسالی به صدای آمریکا و شبکه‌های اجتماعی، در شهر شاهین شهر اصفهان، مدارس دخترانه انصاری، طلوع، آل یاسین، شایان و منوچهر انصاری هدف حمله قرار گرفتند.

شاهدان عینی از مدرسه دخترانه انصاری گفتند مسئولان مدرسه، در را بستند و حتی اجازه زنگ زدن دانش آموزان به خانواده را نمی‌دادند. همچنین در یک ویدئو که از مدرسه آل یاسین شاهین شهر منتشر شد، خانواده‌ها در نهایت در مدرسه را شکستند تا به دانش آموزان دختر کمک کنند. آنها می‌گویند مسئولان مدرسه در را بسته بودند و اجازه خروج دانش آموزان دختر را نمی‌دادند. در مدرسه شایان هم دو آمبولانس اعزام شد اما هیچ کدام ماسک اکسیژن نداشتند.

ویدئوی کوتاهی از حمله به مدرسه دخترانه «انقلاب اسلامی» در تبریز روز سه شنبه منتشر شد که آمبولانس مقابل مدرسه قرار دارد.

در شهر گناوه در استان بوشهر، مدارس زینب و عترت و حجاب هدف حمله گاز شیمیایی قرار گرفتند. برخی از این مدارس پیش از سال جدید هم هدف قرار گرفته بودند.

سایت خبری هه‌نگاو همچنین گزارش داد به دبیرستان دخترانه خدیجه کبری در شهر اشنویه و مدرسه دخترانه فهمیده در کامیاران نیز حمله با گاز شیمیایی شده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.