ممنوعیت شنا در سواحل مازندران تا عصر دوشنبه

0 13


با توجه به شرایط جوی، هرگونه فعالیت دریایی در استان مازندران از امروز یکشنبه تا عصر دوشنبه، ناامن و ممنوع اعلام شد.

هواشناسی مازندران با اعلام وضعیت هشدار سطح زرد، هرگونه فعالیت دریایی در این استان را از اواخر وقت امروز یکشنبه تا عصر دوشنبه، ناامن و ممنوع اعلام کرد.

هواشناسی مازندران اعلام کرد که با شمالی شدن جریان هوا و عبور موج ضعیف از تراز میانی جو، دریای خزر از اواخر روز یکشنبه با وزش باد به نسبت شدید مواج و برای فعالیت های دریایی ناامن می‌شود.

طبق این پیش‌بینی، سامانه ناپایدار جوی مناطق ساحلی و دور از ساحل را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد و بیشینه سرعت وزش باد تا ۱۵ متر بر ثانیه پیش‌بینی شده است که این امر باعث شکل‌گیری امواج تا ۱.۸ متری خواهد شد.

هواشناسی مازندران هشدار داد که این وضعیت جوی دریایی علاوه بر احتمال غرق شدن شناگران و شناورهای کوچک تفریحی، اختلال در فعالیت‌های گردشگری را نیز به‌همراه خواهد داشت.

در این اخطاریه توصیه شده تا هرگونه فعالیت‌های بندری با رعایت کامل نکات ایمنی و صلاحدید مسئولان انجام شود.

مازندران حدود ۴۴۰ کیلومتر از سواحل جنوبی دریای خزر را در اختیار دارد که بیشترین میزان در میان سه استان شمالی است.

هواشناسی شرایط جوی امروز مازندران را بر اساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیـش‌یابـی هواشناسی صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش دما و از اواخر شب با افزایش ابر، وزش باد گاهی به نسبت شدید و رگبار و رعدوبرق پراکنده پیش‌بینی کرده است.

آسمان مازندران در روز دوشنبه نیمه ابری گاهی ابری همراه با کاهش دما، وزش باد، رگبار و رعدوبرق پراکنده و در روز سه‌شنبه نیز صاف تا نیمه ابری همراه خواهد بود.

شرایط جوی مازندران طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه نیز صاف تا نیمه ابری و در ساعات بعدازظهر و شب، با رشد ابر در مناطق غربی و ارتفاعات استان با وزش باد و رگبار و رعدوبرق پراکنده همراه خواهد بود. در روز جمعه نیز  هوا نیمه ابری به‌تدریج ابری و همراه با کاهش نسبی دما، وزش باد گاهی به نسبت شدید، رگبار و رعدوبرق پراکنده پیش‌بینی شده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.