منع ورود پرچم «شیر و خورشید» به ورزشگاه در روزی که سنگین‌ترین شکست ایران در جام جهانی رقم خورد

0 4در روزی که بازیکنان تیم ملی ایران از خواندن سرود جمهوری اسلامی سر باز زدند و تماشاگران ایرانی از حمل پرچم شیر و خورشید به استادیوم منع شده بودند، این تیم سنگین‌ترین شکست خود در تاریخ جام جهانی را متحمل شد.

بنا بر گزارش‌ها پیش از شروع بازی ایرانی‌هایی که پرچم‌های شیر و خورشید در دست داشتند تنها به شرط تحویل دادن پرچم‌‌هایشان اجازه ورود به ورزشگاه را پیدا می‌کردند.

همچنین هوادارانی که پیراهن‌های حاوی پرچم شیر و خورشید ایران یا پیام‌های ضدجمهوری‌اسلامی را می‌پوشیدند نیز مجاز به ورود نبودند، مگر آن که قبول می‌کردند پیراهن‌های خود را پشت و رو بپوشند.

اما با وجود این محدودیت‌ها فیلم‌ها تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که شماری از ایرانیان توانستند پرچم شیر و خورشید را با خود به داخل ورزشگاه ببرند.

پرچم شیر و خورشید به عنوان نمادی برای اعتراض به حکومت مذهبی ایران قلمداد می‌شود.

شاهزاده رضا پهلوی با بازنشر ویدئوی حضور زنی با پرچم شیر و خورشید در ورزشگاه محل برگزاری مسابقه ایران و انگلیس نوشت: «این ایران واقعی است که قطر آن را سانسور می‌کند.»

تیم ملی ایران در پایان این بازی با دریافت ۶ گل از تیم قدرتمند انگلیس و با دو گلی که مهدی طارمی به ثمر رساند، یکی از سنگین‌ترین شکست‌های تاریخ خود را متحمل شد.

این در حالی است که اعتراضات گسترده در ایران بیش از دو ماه ادامه داشته است و معترضان خواستار پایان دادن به حاکمان مذهبی کشور هستند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.