موافقت با تعطیلی شنبه‌ها – کجارو

0 12


کاهش ساعت کار اداری از ۴۴ ساعت به ۴۰ ساعت در هفته و تعطیلی روز شنبه در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مورد موافقت قرار گرفت.

در جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با کاهش ساعت کار اداری از ۴۴ ساعت به ۴۰ ساعت در هفته و تعطیلی روز شنبه موافقت شد.

حسین گودرزی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اعلام این خبر گفت:

پیشنهاد دولت در لایحه ارائه شده ۴۲.۵ ساعت کار در هفته بود و در قانون فعلی ۴۴ ساعت است که کمیسیون اجتماعی تصویب کرد هر هفته ۴۰ ساعت و در هر روز ۸ ساعت کار باشد که از ساعت ۷ صبح تا ۳ بعد ازظهر می‌‌شود و قرار بر این شد که روزهای کاری هم از یکشنبه تا روز پنجشنبه باشد.

همچنین محسن پیرهادی، عضو هیئت رئیسه مجلس و یکی از طراحان مسئله تطبیق و تنظیم تعطیلات پایان هفته، گفت:

به‌عنوان یکی از طراحان، در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی حضور پیدا کردم و با تشریح طرح تعطیل کردن شنبه‌ها به‌جای پنجشنبه‌ها، اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس در جریان جزئیات طرح قرار گرفتند.

به گفته پیرهادی، ساماندهی تعطیلات پایان هفته موجب تنظیم بیشتر با بازارهای جهانی و منطقه‌ای، جلوگیری از فرصت‌سوزی تجاری و خسران کشور در این حوزه خواهد شد. وی در پایان گفت:

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس به این شکل به طرح مذکور رأی دادند که روزهای کاری در هفته، از یکشنبه تا پنجشنبه خواهد بود. بنابراین اولین گام رسمی مجلس در جهت ساماندهی تعطیلات برداشته شد. گزارش کمیسیون به صحن علنی ارجاع می‌شود تا نمایندگان درباره آن تصمیم‌گیری کنند.

 پیش از این کلیات لایحه افزایش تعطیلات آخر هفته به ۲ روز در کمیسیون اجتماعی به تصویب رسیده بود. کارشناسان معتقدند تعریف تعطیلات دوروزه آخرهفته می‌تواند به‌صورت معناداری بر افزایش سفرها، به‌ویژه سفرهای داخلی، اثر بگذارد. موضوع دو روزه شدن تعطیلات آخر هفته، در سال‌های اخیر همواره مورد بحث و پیگیری بوده است. حالا فعالان گردشگری ابراز امیدواری می‌کنند که تصویب این طرح، به رونق گردشگری داخلی کمک کند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.