مولوی عبدالحمید در نماز جمعه زاهدان: کدام دولت ملت خود را می‌کشد؟

0 13


مولوی عبدالحمید زهی

منبع تصویر، UGC

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، در نماز جمعه امروز با یادآوری کثرت اعدام‌ زندانیان بلوچ در هفته گذشته، سرکوب منتقدان و معترضان و شرایط اقتصادی و سیاسی ایران، بار دیگر حکومت را مورد انتقاد قرار داد.

امام جمعه اهل سنت زاهدان که در خطبه‌های نماز جمعه خود در ماه‌های اخیر همواره از رویکرد حکومت انتقاد کرده، در خطبه امروز گفت: «در سیستان و بلوچستان آب برای کشاورزی نیست، هوا گرم است و شغلی وجود ندارد. آیا حکومت کارخانه و کارگاهی برای مردم ایجاد کرده؟ معادن و سواحل را فعال کرده؟ در کدام قسمت شغل ایجاد کردید که حالا مردم را اعدام می‌کنید؟»

مولوی عبدالحمید گفت که استان سیستان و بلوچستان بیشترین درصد جمعیت جوان را دارد و خطاب به مقامات گفت: «مردم و جوانانش شغل و تحصیلات ندارند، نه آموزشی به آن‌ها دادید، نه شغلی ایجاد کردید و تنها هنرتان اعدام است.»

او با تاکید بر اینکه «مواد مخدرهای ضررهای سنگینی دارد» گفت: «اگر برای مردم شغل ایجاد می‌کردید خیلی‌ها سراغ آن نمی‌رفتند؛ بخش بزرگی از مردم سیستان و بلوچستان به خاطر گرسنگی و برای ۷۰۰ هزار و یک میلیون تومان است که کشته می‌شوند.»Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.