نخستین واکنش آمریکا به مسمومیت گسترده دانش‌آموزان در ایران

0 8


بیمارستان

منبع تصویر، ROKNA

توضیح تصویر،

بیش از ۸۰۰ دانش‌آموز تاکنون با علایم مسمومیت شناسایی شده‌اند

وزارت‌خارجه آمریکا در نخستین واکنش به مسمومیت گسترده دانش‌آموزان عمدتا دختر در ایران، ضمن محکوم کردن این اقدامات از دولت ایران خواسته هر چه زودتر عاملان این مسمومیت‌ها را شناسایی و مجازات کند. سخنگوی وزارت خارجه این حملات را مشمئزکننده خوانده و گفته «باید فورا متوقف شوند».

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه در جریان کنفرانس خبری روزانه خود با خبرنگاران گفت: «این عملی زشت است و ما از مقام‌ها در ایران انتظار داریم که تحقیقات دقیقی در مورد این گزارش‌های مسمومیت‌ بکنند و هر آنچه در توان دارند برای توقف آنها به کار گیرند و مسببان را تحویل قانون دهند… ما خواستار آنیم که گزارش‌هایی از این دست درباره مسموم کردن، به پایان برسد… این گزارش‌ها بسیار نگران‌کننده و ناراحت‌کننده است و مسئولیت اصلی مواجهه با آنها بر عهده حکومت ایران است».

این نخستین واکنش وزارت خارجه آمریکا به مسمومیت گسترده دانش‌آموزان و دانشجویان عمدتا دختر در ایران است که در چند روز گذشته دامنه آنها گسترده‌تر هم شده است.

در تازه‌ترین موارد، روز چهارشنبه – ۱۰ اسفند، اول مارس – گزارش‌های جدیدی از مسمومیت و حمله با گاز به مدارسی در تهران، کرمانشاه و اردبیل منتشر شد و در مواردی گفته شده است که به دنبال این مسمومیت گسترده برخی از مدارس تخلیه شد‌ه‌اند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.