نشانه‌ای از قصد روسیه برای تغییر رویکرد در جنگ اوکراین وجود ندارد

0 14آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، می‌گوید که هیچ نشانه‌ای مبنی بر تمایل روسیه برای وارد شدن به دیپلماسی معنادار برای پایان دادن به جنگ در اوکراین وجود ندارد.

وزیر امور خارجه ایالات متحده روز جمعه ۲۳ تیر در حاشیه اجلاس آسه‌آن، اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا، در اندونزی گفت: «من چیزی از وزیر امور خارجه (سرگئی) لاوروف نشنیدم که گویای تغییر رویکرد روسیه در مورد عملکردش در اوکراین باشد.»

بلینکن در ادامه گفت که روسیه به جای آن، بر سرزنش کردن ایالات متحده برای مشکلات جهان تمرکز کرده است.

لاوروف اوایل این هفته گفته بود تا زمانی که غرب از برنامه‌هایش «برای حفظ سلطه خود» دست نکشد، جنگ پایان نخواهد یافت. به گفته ماریا زاخارووا، سخنگوی کرملین، وی قصد نداشت در زمان حضور در جاکارتا با همتایان آمریکایی تماس بگیرد.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، نیز گفت که لاوروف به طور جداگانه درخواست خروج نیروهای روسیه از اوکراین را «به شدت» رد کرده است.

  • رقابت آمریکا و چین

بلینکن همچنین خواستار ثبات در اقیانوس هند-آرام، تنگه تایوان، و دریای چین جنوبی شد و افزود که «هیچ چالشی بزرگتر» از پرتاب موشک‌های “تحریک آمیز” کره شمالی برای امنیت منطقه وجود ندارد.

او گفت: «ما باید برای پایان دادن به برنامه غیرقانونی تسلیحات کشتار جمعی و پرتاب موشک‌های بالستیک کره شمالی همکاری کنیم.»

بلینکن روز پنجشنبه مذاکراتی را که وزارت امور خارجه آن را «صادقانه و سازنده» خواند با دیپلمات ارشد چین انجام داد، که آخرین مورد از تعاملاتی است که به گفته وی با هدف مدیریت اختلافات بین دو قدرت بزرگ انجام شده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.