نظر «مرجع بالا» تغییر برخی تصمیمات دادگاه است 

0 7سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده توماج صالحی، خواننده معترض ایرانی گفته است که نظر «مرجع بالا» تغییر برخی تصمیمات دادگاه است.

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی ظهر امروز سه‌شنبه سی‌ام آبان‌ماه در نشستی خبری با نمایندگان برخی رسانه‌های داخلی، گفته است پرونده توماج صالحی «در جریان رسیدگی است» و او اکنون با «تودیع وثیقه» آزاد است.

این مقام قضایی حکومت ایران مدعی شده که در مورد «اتهامات مصرحه» در پرونده توماج صالحی «تحقیقات جامع و کامل» صورت پذیرفته و پس از تحقیقات، تفهیم اتهامات به عمل آمده است.

شنبه بیست و هفتم آبان‌ماه توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی مخالف جمهوری اسلامی که سال گذشته در جریان اعتراضات سراسری ایران بازداشت شده بود، با سپردن وثیقه، از زندان دستگرد اصفهان آزاد شد.

سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی امروز سه‌شنبه ادعا کرده است که «نظر مرجع بالا» درباره پرونده توماج صالحی، این بوده که نسبت به «برخی اتهامات»، بایستی دادگاه «تصمیم دیگری» اتخاذ کند.

سازمان عفو بین‌الملل بیست و نهم آبان‌ماه ضمن استقبال و ابراز خشنودی از آزادی موقت و به قید وثیقه این خواننده رپ مخالف جمهوری اسلامی، خواستار رفع همه اتهامات علیه او و آزادی «بی قید و شرط» او شده بود.

با این حال، یی‌وان ری، نماینده پارلمان آلمان و کفیل سیاسی توماج صالحی چند روز پیش به صدای آمریکا گفته است: «او هنوز در معرض خطر است.»Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.