نقش روسیه، چین و جمهوری اسلامی در گمراه کردن افکار عمومی با استفاده از هوش مصنوعی

0 13به گفته شرکت امنیت سایبری آمریکا، مندینت ـ از هوش مصنوعی به طور فزاینده‌ای برای دستکاری در «پویش‌های اطلاع‌رسانی آنلاین» به منظور «گمراه کردن افکار عمومی» بهره‌برداری کرده است.

به گزارش رویترز، این گونه بهره‌برداری از هوش مصنوعی، به ویژه توسط گروه‌های مرتبط با دولت‌هایی مانند روسیه، چین و جمهوری اسلامی برای دستکاری در «پویش‌های اطلاع‌رسانی آنلاین» و به منظور «گمراه کردن افکار عمومی» استفاده می‌شود.

بر اساس این گزارش، در حالی‌ که مدل‌های هوش مصنوعی مولد مانند چت جی‌پی‌تی، ایجاد محتوای جعلی را آسان می‌کند، اما استفاده از آنها «تاثیر محدودی» روی افکار عمومی دارد.

همزمان مندینت – شرکتی که گوگل آن را به قیمت ۵.۴ میلیارد دلار خریداری کرد ـ از سال ۲۰۱۹ نمونه‌هایی از محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی، مانند تصاویر ساختگی، را در پویش‌های انتخاباتی با «انگیزه‌های سیاسی» کشف و گزارش کرد.

کارشناسان بر این باورند که اگرچه یک پویش طرفدار چین به نام «پل اژدها» یا Dragonbridge به طور قابل توجهی در پلتفرم‌ها و زبان‌های مختلف گسترش یافته، ولی «اثربخشی کلی» این پویش‌ها، تاکنون حداقلی بوده است.

در مجموع گزارش شرکت امنیت سایبری آمریکا، مندینت، نشان می‌دهد که نقش هوش مصنوعی در نفوذهای دیجیتالی بازیگران اصلی مانند روسیه، چین، کره‌شمالی و جمهوری اسلامی ناچیز شمرده می‌شود.

اما در‌ این‌ حال شرکت امنیت سایبری گوگل هشدار می‌دهد که انتظار می‌رود ضریب نفوذ هوش‌مصنوعی در این فعالیت‌ها، در طول زمان افزایش یابد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.