نمایشگاه کتاب لایپزیگ به مرکز اسلامی هامبورگ، وابسته به ایران، اجازه حضور نداد

0 9نمایشگاه کتاب «لایپزیگ» آلمان اجازه حضور مرکز اسلامی هامبورگ، وابسته به جمهوری اسلامی، در نمایشگاه سالانه کتاب را نداد.

این نمایشگاه روز سه‌شنبه ۹ اسفند با انتشار توئیتی اعلام کرد که اداره حفاظت از قانون اساسی هامبورگ گفته است که این نهاد مذهبی روابط نزدیکی با رژیم جمهوری اسلامی دارد و از اقداماتی که نقض حقوق بشر به شمار می‌آید، حمایت می‌کند.

«لایپزیگ»، دومین نمایشگاه بزرگ کتاب در آلمان، در ادامه گفته است به همین دلیل ما امروز از ثبت‌نام مرکز اسلامی هامبورگ برای حضور در این نمایشگاه امتناع کردیم.

این بیانیه می‌گوید نمایشگاه «لایپزیگ» در کنار آزادی و حقوق بشر ایستاده و از حقوق زنان حمایت می‌کند.

کلودیا روث، وزیر فرهنگ آلمان، در رابطه با ندادن اجازه به مرکز اسلامی هامبورگ برای مشارکت در نمایشگاه کتاب اعلام کرد این به مسئولان نمایشگاه بستگی دارد، اما «سازمانی که آشکارا با رژیم جنایتکار ملاها در ایران ارتباط نزدیک دارد، هیچ کاری در نمایشگاه کتاب لایپزیک ندارد».

پارسال نیز مرکز اسلامی هامبورگ، از هیات اجرایی «شورای جوامع اسلامی هامبورگ» اخراج شد و دولت آلمان اوایل سال جاری خورشیدی با اتهام «حمایت سازمان‌های شبه‌نظامی شیعه افراطی و تروریستی»، از سلیمان موسوی‌فر، معاون رییس این مرکز خواست که این کشور را ترک کند.

این معمم ۴۶ ساله ایرانی با تعلل و مقاومت طولانی در مقابل حکم اخراج، نهایتا آبان‌ماه به ایران بازگشت.

با استفاده از گزارش‌های خبرگزاری آلمان و رادیو فردا؛ د.خ/س.نSource link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.