نماینده مجلس ایران: شورای عالی فضای مجازی در تصویب طرح صیانت مجلس را دور زد

0 178


شورای عالی فضای مجازی در سال ۱۳۹۰ به فرمان آیت الله علی خامنه ای تاسیس شد

منبع تصویر، irna

توضیح تصویر،

شورای عالی فضای مجازی در سال ۱۳۹۰ به فرمان آیت الله علی خامنه ای تاسیس شد

یک نماینده مجلس شورای اسلامی در ایران می گوید که شورای عالی فضای مجازی طرح کنترل و محدودسازی اینترنت موسوم به «طرح صیانت» را تصویب کرده و در این کار مجلس شورای اسلامی را «دور زده» است.

غلامرضا نوری قزلجه نماینده آذربایجان شرقی در مجلس به خبرگزاری ایلنا گفته «آنچه که در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسیده همان ساختار و چارچوب طرح صیانت است که با اندکی تغییراتی در کمیسیون تصویب شده و بستر هم از نظر مقررات برای اجرای اهدافی که در طرح صیانت بود، فراهم شده است.»

منظور از «طرح صیانت» طرحی است که ابتدا در مجلس شورای اسلامی شکل گرفت که بر اساس آن دسترسی کاربران به اینترنت در ایران را محدودتر و نظارت‌های حکومتی بر آن را تشدید می‌کند. بر اساس گزارش ها محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی این طرح را برای بررسی و تصویب به شورای عالی فضای مجازی ارجاع کرده بود.

شورای عالی فضای مجازی در سال ۱۳۹۰ به فرمان آیت الله علی خامنه ای تاسیس شد. این شورا با ریاست رئیس جمهوری تشکیل می شود و ماموریت آن بر اساس فرمان آیت لله خامنه ای «مواجهه فعال» با فضای مجازی «از حیث سخت افزاری، نرم افزاری و محتوایی» است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.