نماینده پارلمان اروپا: سپاه پاسداران به قرار گرفتن در فهرست سازمان‌های تروریستی بسیار نزدیک شده

0 22


 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حال حاضر در فهرست سازمان تروریستی خارجی آمریکا و کانادا قرار دارد

منبع تصویر، fars

توضیح تصویر،

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حال حاضر در فهرست سازمان تروریستی خارجی آمریکا و کانادا قرار دارد

عبیر السهلانی، نماینده پارلمان اروپا گفته است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به قرار گرفتن در فهرست سازمان های تروریستی اروپا بسیار نزدیک شده است.

خانم السهلانی به بی‌بی‌سی فارسی گفته است که حمایت اورسلا فن‌درلاین رئیس کمیسیون اروپا از قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست سازمان های تروریستی اتحادیه اروپا، «نشانه روشنی است که از سوی کمیسیون ابراز شده برای اینکه کمیسیون باید این موضع گیری را به قانون و اقدام مستقیم تبدیل کند. وقتی اکثریتی را در پارلمان اروپا و حالا در کمیسیون اروپا داشته باشید، آن زمان شورا و وزیران اتحادیه اروپا هم باید به دقت بیشتری به گفته های ما گوش کنند».

خانم فن‌درلاین در مجمع جهانی اقتصاد که داووس سوئیس برگزار می شود درباره سرکوب اعتراضات در ایران گفته «اقدامات حکومت ایران بی رحمانه و وحشتناک است و آنها حقوق اساسی انسانی را زیرپا گذاشته اند. آنچه ما در ایران شاهد آن هستیم قابل باور نیست و احتیاج به پاسخی قوی دارد».

رئیس کمیسیون اروپا گفته «ما به دنبال وضع دور جدیدی از تحریم ها هستیم و من از قرار گرفتن سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی حمایت می کنم. درخواست چندین وزیر خارجه را شنیدم و فکر می کنم حرف آنها درست است».Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.