نگاهی به بازی‌های باقیمانده مدعیان قهرمانی؛ مسیر دشوار استقلال، راه ساده سپاهان و امیدهای پرسپولیس

0 11


پرسپولیس و استقلال

منبع تصویر، Getty Images

با پایان هفته بیست و هفتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران، پایین‌ترین احتمالات تبدیل به واقعیت شدند. پرسپولیس مقابل یکی از آماده‌ترین استقلال‌های ماه‌ها و حتی سال‌های اخیر، پیروز شد و ملوان، تیم رده دوازدهم جدول رده‌بندی، در اصفهان ترمز سپاهان را کشید و این تیم را متوقف کرد.

پیروزی پرسپولیس، شکست استقلال و تساوی سپاهان، جدول رده‌بندی لیگ برتر را بیش از پیش پیچیده و آینده قهرمانی لیگ برتر را غیرقابل پیش‌بینی کرد.

هفته بیست و هفتم، جدول را در صدر به صورت کامل تغییر داد. پرسپولیس از رده سوم با ۵۷ امتیاز به صدر رفت. سپاهان که صدر را با اقتدار در هفته‌های گذشته در دست داشت ۵۶ امتیازی شد و به رده دوم سقوط کرد. استقلال نیز که ۵۵ امتیازی ماند و به رده سوم رفت. سه مدعی قهرمانی چه مسیری برای رسیدن به جام قهرمانی در پیش دارند؟

هفته بیستم و هشتم؛ استقلال و سپاهان مقابل «فانوس به دست‌ها»

منبع تصویر، TASNIM

توضیح تصویر،

سپاهان با تساوی مقابل ملوان، صدر جدول را از دست داد

از اتفاقات خاص و انحصاری، که احتمالا فقط در لیگ برتر فوتبال ایران به چشم می‌آید، همزمان کردن بازی‌ها، فقط در ساعت برگزاری مسابقات است. پیش از این سازمان لیگ اعلام کرده بود بازی‌های سه هفته پایانی را به صورت همزمان برگزار می‌کند، تا شبهه‌ای در نتایج تیم‌ها حاصل نشود. به همین دلیل در هفته بیست و هشتم نیمی از بازی‌ها از ساعت ۱۸ (به وقت تهران) روز پانزدهم اردیبهشت آغاز می‌شوند و نیمی دیگر از آن از ساعت ۱۸ روز نوزدهم برگزار خواهند شد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.