نگرانی پزشکان از وضعیت جسمی ملکه بریتانیا؛ خانواده سلطنتی با عجله به اسکاتلند رفتند

0 177در پی لغو جلسه مجازی «شورای سلطنتی» بریتانیا توسط ملکه الیزابت دوم برای ادای سوگند نخست‌وزیر جدید این کشور، پزشکان از وضعیت سلامتی او ابراز نگرانی کردند.

خبرگزاری رویترز روز پنج‌شنبه ۱۷ شهریور گزارش داد که اعضای خانواده ملکه ۹۶ ساله بریتانیا در پی نگرانی از وضعیت جسمی او، به سرعت خود را به قلعه بالمورال، استراحتگاه تابستانی‌ او در اسکاتلند، رساندند.

بر اساس این گزارش، ملکه الیزابت از اواخر سال گذشته دچار مشکل «حرکت نامنسجم» شده و پزشکان به او توصیه کرده‌اند که تحت مراقبت‌های پزشکی باقی بماند و برای یک روز کامل بستری باشد.

کاخ باکینگهام گفته است ملکه تحت مراقبت‌های پزشکی است و شاهزاده چارلز فرزند ارشد وی همراه با همسر و پسرش شاهزاده ویلیام عازم قلعه بالمورال شده‌اند.

ملکه الیزابت اکتبر پارسال یک شب در بیمارستان بستری شد و از آن به بعد بسیاری از وظایف خود را به نزدیکانش، خصوصا شاهزاده چارلز سپرده است.

او روز گذشته نیز به توصیه پزشکان، اجلاس مجازی شورای سلطنتی، متشکل از مشاوران و مقامات ارشد کشور، را برای ادای سوگند لیز تراس نخست‌وزیر جدید بریتانیا لغو کرد.

یک روز قبل از آن، خانم تراس با ملکه بریتانیا در قلعه بالمورال دیدار کرده بود که تصاویر آن منتشر شد.

خانم تراس روز پنج‌شنبه از وضعیت جسمانی ملکه ابراز نگرانی عمیق کرد و گفت ذکر و فکر من و همه شهروندان بریتانیا همیشه با ملکه و خانواده وی است.

لینزی هویل، رئیس مجلس عوام، با متوقف کردن بحث انرژی در پارلمان، برای ملکه بهترین آرزوها کرد و کی‌یر استارمر، رهبر حزب کارگر، گفته است که همراه با بقیه کشور، عمیقاً از اخبار عصر امروز کاخ باکینگهام نگران هستم.

الیزابت دوم از سال ۱۹۵۲ و بعد از مرگ پدرش بریتانیا بوده و هم‌اکنون مسن‌ترین شهریار جهان است.

با استفاده از گزارش‌های خبرگزاری رویترز و آسوشیتدپرس/د.خ/ک.رSource link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.