نیروهای سازمان ملل در منطقه قره‌باغ کوهستانی؛ پاپ فرانسیس: نگرانم

0 13همزمان با حضور نیروهای سازمان ملل در منطقه، قره‌باغ کوهستانی گزارش‌ها از بحران‌هایی برای ارمنی‌های ساکن این منطقه خبر می‌دهد. از سوی دیگر پاپ فرانسیس نیز نسبت به وضعیت «بحران انسانی» در منطقه هشدار داده و ابراز نگرانی کرد.

بعد از عملیات اخیر جمهوری آذربایجان و توافقات صورت گرفته برای پس‌گرفتن کنترل قره‌باغ کوهستانی،‌ بیش از یکصد هزار از ارامنه این منطقه را ترک کردند. روز یکشنبه سازمان ملل اعلام کرد نیروهای این نهاد وارد قره‌باغ کوهستانی شده‌اند.

هانس کلوگه مدیر منطقه اروپای سازمان بهداشت جهانی روز یکشنبه گفت خروج هزاران پناهجوی ارمنی یک چالش بزرگ پدید آورده و رفع مشکلات آنها زمان طولانی نیاز دارد.

روز یکشنبه پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان درباره وضعیت در قره‌باغ کوهستانی موضع گیری کرد و خواستار بازگشت صلح به این منطقه شد. او گفت منطقه دچار بحران انسانی شده و او نگران وضعیت بحرانی آوارگان در قره‌باغ است.

هفته پیش، دولت خودمختار قره‌باغ کوهستانی پیشتر اعلام کرد از ادعای خود عقب نشینی می‌کند و به این ترتیب زمینه برای کنترل کامل قره‌باغ کوهستانی توسط جمهوری آذربایجان فراهم شد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.