نیم قرن در حسرت المپیک؛ نگاهی به «تاجی» که دوباره سر فوتبال ایران گذاشته شد

0 8


مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران

منبع تصویر، Getty Images

تیم فوتبال امید (زیر ۲۳ سال) ایران از رسیدن به المپیک ۲۰۲۴ پاریس بازماند. حسرت حضور فوتبال ایران در المپیک حالا قدمتی بیش از نیم قرن پیدا کرده با این تفاوت که این بار تکلیف حتی به روزهای پایانی و مرحله نهایی مقدماتی هم نکشید.

سه‌شنبه عصر، تیم فوتبال امید ایران مقابل تیم امید ازبکستان در مرحله «مقدماتی انتخابی» رقابت‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس با نتیجه یک بر صفر شکست خورد.

ایران در گروه E رقابت‌های مقدماتی انتخابی جام جهانی المپیک ۲۰۲۴ پاریس با تیم‌های هنگ‌کنگ، افغانستان و ازبکستان همگروه بود. این رقابت‌ها در یازده گروه برگزار می‌شود و پس از تیم‌های اول، تنها چهار تیم برتر از بین تیم‌های دوم در گروه‌های یازده‌گانه شانس صعود به مرحله بعدی انتخابی المپیک را خواهند داشت.

منبع تصویر، TASNIM

توضیح تصویر،

تیم المپیک ایران پایین‌تر ازمالزی قرار گرفت و نتوانست به المپیک ۲۰۲۴ پاریس راه پیدا کند. آخرین حضور فوتبال ایران در این مسابقات به المپیک ۱۹۷۶ مونترال بازمی‌گردد

تیم ایران با در نظر گرفتن نتایج تیم‌های دوم سایر گروه‌ها در شرایطی کاملا مساوی با مالزی قرار گرفت، اما به دلیل تعداد بیشتر کارت‌های زرد حذف شد و نتوانست راهی دور بعدی بازی‌ها شود. شکست و ناکامی تیم امید ایران، آخرین برگ از فهرست بلند و بالای ناکامی‌های متوالی و سریالی فدراسیون فوتبال طی یک سال گذشته است. فدراسیونی که هشتم شهریور ۱۴۰۱ با برگزاری مجمع فوق‌العاده، مهدی تاج را بار دیگر به عنوان رئیس معرفی کرد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.