هدف جمهوری اسلامی، منحرف کردن افکار عمومی از تظاهرات سراسری است

0 56رسول محمودزاده، برادر عمر محمودزاده شهروند ایرانی-آمریکایی کشته شده در بمباران مقرهای احزاب کُرد مخالف جمهوری اسلامی در اقلیم کُردستان گفت: «دولت ایران، برای منحرف کردن افکار عمومی از اعتراضات سراسری به کُردهای ایرانی ساکن عراق حمله می‌کند.»

او به منوچهر پردل از بخش فارسی صدای آمریکا گفت: «رژیم جمهوری اسلامی» همواره با نادیده گرفتن موازین حقوق بشری، از هر فرصتی برای «سرکوب، قتل، و کشتار» مخالفانش استفاده کرده است.

به گفته آقای محمودزاده، برادرش عاشق آزادی بود و برای کمک به پیشمرگ‌های حزب دموکرات کُردستان ایران به کُردستان عراق بازگشته بود و در این اواخر وظیفه‌اش انتقال افراد مریض از مقر حزب به بیمارستان اربیل بود.

همزمان با تداوم اعتراضات سراسری در ایران، سپاه پاسداران طی روزهای گذشته مواضع احزاب کُرد مخالف جمهوری اسلامی در اقلیم کُردستان را هدف حملات موشکی و پهپادی خود قرار داده که در نتیجه آنها تا کنون ١٧ نفر جان باخته و بیش از ۵۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند. در میان کشته‌شدگان زن و کودک هم وجود دارند.

آمریکا، فرانسه، بریتانیا، آلمان، هلند، سازمان ملل متحد، مصر، اردن و عربستان این حملات را محکوم کرده‌اند.

وزارت خارجه عراق پنج‌شنبه گفت: «سفیر ایران در بغداد را احضار و اعتراض شدید عراق در خصوص این حملات را به او تحویل داده است.»

نمایندگی صندوق کودکان سازمان ملل، یونیسف در عراق هم حمله سپاه پاسداران به کمپ آوارگان و یک مدرسه در کویسنجق را محکوم کرد.»

کنسولگری آمریکا در اربیل هم صبح پنج‌شنبه در مورد ادامه این حملات و سفر شهروندان آمریکا به عراق هشدار داده است.

این در حالی است که فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا، سنتکام، هم چهارشنبه شب از انهدام یک پهپاد در حال پرواز به سوی اربیل خبر داده بود.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.