هفته هنر و فرنگ؛ – BBC News فارسی

0 14


کولاژ تصاویر

  • نویسنده, مسعود بهنود
  • شغل, روزنامه‌نگار

روز خبرنگار بود و غم انگیزتر خاطره‌ها. هفته آشفتگی در ادعاها، مژده برای کارها، تهدیدهای مدام مردان و زنان، صدور حکم‌های پی در پی برای احمد زیدآبادی منطقی‌ترین و مودب‌ترین منقد و راهنمای اندیشه سیاسی، به جرم این که سال‌های دور برای انتخاب آقای کروبی سخن‌رانی می‌کرد این جا و آن جا. حالا باز احضار به دادسرای شهرستان اراک برای پرونده ۱۴ سال پیش و مسدود کردن دو حساب بانکی. در روز خبرنگار آزاده پیراکوه و محسن آجورلو اخراج شدند تا بدانی که هیبت دولت چقدر است. الهه، نیلوفر و بسیاری دیگر از خبرنگاران در زندانند.

در غیاب توفیق و گل آقا آشفته بازاری است اظهارنظرهای صاحب مقامات نابلد اعم از شهردار بزرگ شهر که ریزش ساختمان‌های تنگ در تنگ را حاصل اعتراض‌های پارسال می‌خواند. مدیران زمینه‌های هنری و فرهنگی «جنبش سقاخانه» را به موزه اسباب عزاداری محرم یکی دیده‌اند. رئیس‌جمهور هم مژده فرمودند «بساط کشف حجاب هم جمع خواهد شد». نویسنده‌ای خوش ذوق پرسید «کشف حجاب مگر متعلق به رضا شاه نبود، مردم کشف حجاب آورده‌اند؟ چرا شما مژده‌اش را می‌دهید».

هفته، هفته عزاداری برای محیط‌زیست بود که ارومیه خشک شده، کارون له‌له می‌زند و راه بندهای سیستان و بلوچستان سوسمارها را هم کباب کرده‌اند، بزرگ‌ترین دریاچه بسته جهان (خزر) خالی می‌شود، حتی تهران و شیراز و اصفهان در خطر ریزگردهای نمکی است. میانکاله منبع پخش مواد کشنده پتروشیمی می‌شود.

و در همین هفته ناگهان خبر رسید کوروش صفوی، استاد مهربان و بی‌قید و تفاخر، چهل سال زبان‌شناسی درس داد و شاگردانش را دوست داشت و در ۶۷ سالگی رفت. و پروین هم بعد پنجاه و چند سال شکسته و شنگول که سال گذشته در اوج اعتراضات در ویدیویی ظاهر شد و خواند امشب شوری در سر دارم، و حالا خبر رسید که پر کشید به سوی«غوغای ستارگان.»Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.