واحدهای اقامتی مشهد تا ۱۳ بهمن تعطیل است

0 12


طبق اعلام رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی مشهد، به‌دلیل برودت هوا واحدهای اقامتی مشهد تا ۱۳ بهمن تعطیل خواهد بود.

حسین امیرکلالی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی مشهد از تعطیلی واحدهای اقامتی مشهد تا ۱۳ بهمن خبر داد.  وی در این رابطه گفت:

طبق پیش‌بینی هواشناسی تا ۱۳ بهمن امسال در استان کاهش دما ادامه خواهد داشت؛ در نتیجه تعطیلی واحدهای اقامتی تا ۱۳ بهمن ماه ادامه دارد. پس از این تاریخ با توجه به تصمیم ستاد بحران در خصوص واحدهای اقامتی تصمیم‌گیری خواهد شد.

طبق گفته رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی مشهد این تصمیم به‌منظور کاهش مصرف گاز با همکاری بخش خصوصی اخذ شده است.

وی افزود:

بسیاری از مسافران نیز به‌علت تبلیغاتی که برای عدم سفر به مشهد صورت گرفته بود، رزرو مراکز اقامتی را کنسل کردند. در حال حاضر نیز در زمان پیک حضور مسافران نیستیم و همین موضوع مدیریت واحدهای اقامتی را آسان کرده است.

امیرکلالی عنوان کرد:

در حال حاضر ضریب اشغال واحدهای اقامتی بسیار پایین است و با مدیریت جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی مسافران به دیگر هتل‌ها منتقل و برخی از مراکز اقامتی نیز تعطیل شدند تا مصرف گاز کاهش یابد.

وی ادامه داد:

از سویی با تعطیلی استخرها، تالارها و کاهش تعداد رستوران‌های هتل‌های بزرگ در مصرف گاز شهر صرفه‌جویی شد. اقامت مسافران در واحدهای اقامتی طوری سامان یافت که از تمام ظرفیت یک طبقه استفاده و طبقات خالی از مدار سیستم‌های گرمایشی خارج شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی مشهد گفت:

در جلسات برنامه‌ریزی‌مان تصمیم گرفته شد سوخت جایگزین به مراکز اقامتی که امکان استفاده از سوخت دیگری را دارند، اختصاص یابد. در حال حاضر چند هتل بزرگ مشهد با هماهنگی فرمانداری مشهد از گازوئیل به‌عنوان سوخت جایگزین استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد:

طبق پیش‌بینی‌های ستاد بحران انرژی استان، در میان اصناف مراکز اقامتی در اولویت گازرسانی و تخصیص سوخت جایگزین قرار گرفت. وظیفه اعلام سوخت جایگزین مورد نیاز و سهمیه‌بندی‌ها به رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی سپرده شد و پس از اعلام میزان نیاز، سوخت جایگزین مزبور نیز تخصیص یافت.

امیرکلالی با اشاره به همکاری بخش خصوصی با بخش دولتی برای کاهش مصرف انرژی بیان کرد:

در تابستان که با مشکل کمبود برق مواجه بودیم، هتل‌های بزرگ با استفاده از ژنراتور تولید برق که با گازوئیل کار می‌کند، برق مورد نیاز خود را تامین کردند و از مدار برق شهری خارج شدند. در این فصل نیز بخش خصوصی برای کاهش هزینه‌ها با ستاد بحران همکاری می‌کند.

امیرکلالی اضافه کرد:

همچنین تعدادی از مسافران که هفته گذشته به‌علت برودت هوا موفق به انجام سفر خود نشده بودند، به‌صورت رایگان در هتل‌های مشهد ساکن شده و از آن‌ها پذیرایی شد. غذای این مسافران را نیز آستان قدس رضوی تامین کرد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.