ورود گردشگر با خودرو به ایران ممکن می‌شود

0 32


معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ورود گردشگر با خودرو به ایران را یکی از ایده‌هایی دانست که وزارتخانه در دست اقدام دارد.

 با اعلام معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ورود گردشگر با خودرو به ایران یکی از ایده‌هایی محسوب می‌شود که در دست اقدام است و گردشگران از کشورهای مختلف از جمله عراق این امکان را خواهند داشت تا با خودرو به ایران سفر کنند.

 علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در نشست هم‌اندیشی با تعدادی از مدیران گروه‌های هتلداری که در محل هتل هویزه تهران برگزار شد، با اشاره به صحبت‌ها و نظرات اعضا، افزود:

وظیفه خود می‌دانیم که مشکلات حوزه گردشگری را به‌صورت جدی پیگیری کنیم و صدای رسای فعالان این صنعت باشیم.

او با بیان اینکه برگزاری چنین جلساتی از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار کرد:

جلسه‌ای را تشکیل دادیم و اقداماتی را برای حمایت از صنعت گردشگری جمع‌بندی کردیم که کمترین آسیب و ضرر به صنعت گردشگری وارد شود که در این میان برنامه‌ریزی برای لغو روادید یا تسهیل روادید و کمک در حوزه مالیات از مهم‌ترین اقدامات است.

معاون گردشگری کشور افزود:

رفتار فعالان حوزه گردشگری نسبت به ضررهایی که به این بخش وارد شده، رفتار نجیبانه‌ای بوده است. به‌عنوان مثال در دوران کرونا که آسیب اصلی را این صنعت دیده است، باز شاهد رفتار نجیبانه، صبوری و تلاش ذی‌نفعان و فعالان این صنعت برای زنده نگه‌ داشتن آن بودیم.

شالبافیان ادامه داد:

موضوع لغو روادید از اهمیت بالایی برخوردار است. این موضوع را به‌صورت جدی دنبال می‌کنیم. با رئیس‌جمهوری نیز پیشتر دراین‌باره رایزنی انجام شده و رئیس‌جمهوری نیز موارد مطرح شده را به وزارت امورخارجه ارجاع و دستورات لازم را داده است.

این مقام مسئول با اشاره به وجود قوانین بالادستی در کشور یادآورشد:

باید بتوانیم نقش و جایگاه صنعت گردشگری را در اسناد بالادستی مشخص کنیم تا بتوانیم سهم این صنعت را در حوزه‌های مختلف دریافت کنیم.

شالبافیان در ادامه صحبت‌های خود به همکاری‌های خوب مجلس با دولت در حوزه گردشگری اشاره کرد و افزود:

در یک سال گذشته خوشبختانه مصوبات بسیار خوبی در مجلس در حوزه حامل‌های انرژی داشتیم. در کنار این مصوبات مجلس، از محل تبصره ۱۸ تسهیلات مناسبی نیز برای حوزه گردشگری در نظر گرفته شده است.

معاون گردشگری کشور در ادامه به نمایشگاه‌های داخلی و خارجی اشاره و خاطرنشان کرد:

تلاش ما این است که در برگزاری نمایشگاه‌های خارجی تغییر رویکرد داشته باشیم. درباره نمایشگاه گردشگری تهران نیز اتفاق بسیار خوبی افتاده و ۲۰۰۰ متر مربع به‌صورت رایگان قابل تهاتر قرار است به ما بدهند و ما در اختیار فعالان یا مجریان بازارهای هدف قرار دهیم.

او به یکی از ایده‌های نو در حوزه گردشگری نیز اشاره کرد و افزود:

ورود گردشگر با خودرو به ایران یکی از ایده‌هایی است که آن را در دست اقدام داریم و گردشگران از کشورهای مختلف از جمله عراق این امکان را خواهند داشت تا با خودرو به ایران سفر کنند یا برای سفر به سایر کشورها نیز از ایران با خودروی شخصی عبور کنند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.