وریا غفوری از فوتبال خداحافظی می‌کند

0 11


وریا غفوری

منبع تصویر، Getty Images

وریا غفوری، بازیکن ۳۵ ساله فوتبال، در اینستاگرام نوشت که می‌خواهد در فینال جام حذفی باشگاه‌های ایران از فوتبال خداحافظی کند. این بازیکن سابق باشگاه استقلال و تیم ملی ایران گفت قصد دارد چهارشنبه ۱۰ خرداد به ورزشگاه آزادی برود تا در حضور تماشاگرانی که برای دیدار پرسپولیس و استقلال می‌آیند از فوتبال خداحافظی کند.

کاپیتان سابق استقلال بارها به علت حمایت از اعتراضات مردمی با مشکلات متعددی روبرو شده و حتی گفته می‌شود رفتن او از استقلال و کنار گذاشته شدنش از تیم فولاد خوزستان در آستانه حضور در لیگ قهرمانان آسیا همگی ناشی از فشار نهادهای امنیتی و اطلاعاتی بوده است. او مدت‌هاست که در هیچ تیمی بازی نکرده است.

استوری اینستاگرامی وریا غفوری همزمان با اظهارات مهدی تاج منتشر شد. رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفته بود، فوتبالیست‌ها نباید وارد «بازی‌های سیاسی» شوند. کاربران در رسانه‌های اجتماعی با واکنش به این اظهارات مهدی تاج، به سوابق سیاسی و نظامی او و بسیاری از دیگر مدیران ورزشی اشاره کرده‌ و از توصیه او انتقاد کرده‌اند.

در همین حال، اظهارات مهدی تاج در آستانه فینال جام حذفی می‌تواند مرتبط با مراسم فینال سوپرجام سال گذشته – ۱۴۰۱ – تعبیر شود که در آن بازیکنان تیم استقلال با وجود پیروزی مقابل نساجی و قهرمانی، هنگام دریافت جام ابراز احساسات نکردند تا از این طریق با اعتراضات سراسری و سرکوب خونین معترضان به کشتن مهسا امینی، همبستگی نشان دهند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.