وضعیت «قرمز» آلودگی هوای تهران؛ در برخی مناطق «بسیار ناسالم» است

0 14آلودگی هوای تهران در روز دوشنبه به مرحله هشدارآمیز رسید و مراجع ذی‌صلاح وضعیت را با رنگ قرمز و در برخی مناطق با رنگ بنفش و «بسیار آلوده» اعلام کردند. در این حال اسپری آسم در داروخانه‌ها با کمبود مواجه شده است.

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در روز دوشنبه ۱۲ دی آلودگی هوا را در ایستگاه‌های پارک رازی در منطقه ۱۱ و شهرداری منطقه ۱۹ با هشدار «رنگ بنفش» و «بسیار ناسالم» اعلام کرد.

هم‌زمان، سازمان هواشناسی با اعلام «تداوم پایداری و سکون هوا و کاهش کیفیت هوا از سه‌شنبه تا پیش از ظهر چهارشنبه در تهران و کرج» وضعیت را با «رنگ قرمز» هشدارآمیز دانست.

بنا بر گزارش خبرگزاری‌ها، «احتمال افزایش شاخص‌های آلودگی هوا، افزایش غلظت آلاینده‌ها، کاهش کیفیت وضع هوا در حد بسیار ناسالم برای تمام گروه‌ها و در صورت مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک کاهش تا حد ناسالم وجود دارد.»

این سازمان علاوه بر توصیه برای «کاهش تردد خودروها، کنترل فعالیت واحدهای صنعتی و مدیریت منابع آلاینده» از شهروندان خواسته است از «فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز» خودداری کنند.

هم‌زمان برخی شهروندان اعلام کرده‌اند که داروهای مرتبط با آسم، از جمله اسپری و قطره بینی کمیاب شده و در داروخانه‌ها «به‌راحتی پیدا نمی‌شود.»

ویدئوی مخابره شده توسط یک شهروند میزان آلودگی شدید هوای تهران را از فراز کوه توچال در شمال پایتخت به تصویر کشیده است.

بنا بر مصوبه کارگروه کاهش آلودگی هوا، طرح زوج و فرد از در منزل، از روز شنبه در تهران اجرا شده و به گفته محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، اجرای این طرح تا وقتی مصوبه این کارگروه برقرار است، ادامه خواهد داشت.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.