ویژه برنامه‌های مجموعه نیاوران برای هفته کودک

0 2


برنامه‌های مجموعه نیاوران برای هفته ملی کودک اعلام شد.

مجموعه نیاوران با هدف آشنایی کودکان با موزه و میراث فرهنگی، در هفته کودک برنامه‌هایی را اجرا می‌کند.

یکی از برنامه‌های نیاوران برای هفته کودک کارگاه آموزشی «حفاظت‌گران کوچک میراث فرهنگی» است. در این کارگاه معرفی هنر فرش و شیوه‌های نگهداری آن، معرفی باغ تاریخی نیاوران و تنوع زیستی آن، مشاهده میکروسکوپی آثار تاریخی، مشارکت کودکان در تصمیم گیری شیوه‌های حفاظت پیشگیرانه و اجرای موسیقی سنتی توسط هنرمندان نوجوان انجام می‌شود. این برنامه از ۱۶ تا ۱۸مهر و از ساعت ۱۰ تا ۱۵ در ایوان جنوبی کاخ موزه اختصاصی نیاوران میزبان علاقه‌مندان است.

«کودک، نقاشی، بازی و قصه» برنامه دیگری است که در آن فعال حوزه کودک الهه حریریان به قصه گویی برای کودکان با محوریت آثار موزه ای می‌پردازد. این برنامه سه‌شنبه ۱۸ مهر ساعت ۱۰ ونیم در موزه جهان نما اجرا می‌شود.

ویژه برنامه «پرسه در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با نگاهی صلح آمیز به قصه‌های شاهنامه» نیز روز چهارشنبه ۱۰ مهر ساعت ۹ و نیم توسط گروه گردشگری تخصصی کودک و نوجوان برزن در محوطه باغ مجموعه نیاوران اجرا خواهد شد.

جهت آشنایی کودکان با هنر صنایع دستی، کارگاه آموزشی سفالگری با چرخ و برنامه «کودک، بازی، زندگی» با تدریس راما وزیری برگزار خواهد شد. این برنامه روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۱۹ و ۲۰مهر، ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه در موزه خودروهای اختصاصی برگزار می‌شود.

«خورشید خانم آفتاب کن» عنوان دیگر برنامه‌ای است که با اجرای موسیقی زنده به روایت و بازآفرینی متل‌های کهن ایرانی برای کودکان برگزار می‌شود. این برنامه پنجشنبه ۲۰مهر ساعت ۱۱ در موزه کتابخانه اختصاصی نیاوران اجرا می‌شود.

ویژه برنامه «کودکی بهتر، زندگی بهتر» با رویکرد هنرهای اجرایی-موزه دیگر برنامه‌ای است که پنجشنبه ۲۰ مهر ساعت ۱۱ تا ۱۶ در محوطه باغ مجموعه نیاوران برگزار خواهد شد.

همچنین درکنار برنامه‌های اجرایی و کارگاه‌های آموزشی یاد شده نمایشگاه «یاد کودکی» با نمایش مجموعه آثار کودکانه موجود در گنجینه کاخ موزه اختصاصی نیاوران از تاریخ ۱۵ تا ۲۱مهر در این موزه دایر است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.