١۵ توطئه ربودن و یا کشتن افراد توسط ایران را خنثی کرده‌ایم

0 7رئیس پلیس ضدتروریسم بریتانیا روز شنبه گفت نیروهای پلیس و سازمان اطلاعات داخلی بریتانیا ١۵ توطئه ربودن و یا کشتن افراد مقیم بریتانیا از سوی دولت جمهوری اسلامی را از سال ۲۰۲۲ خنثی کرده‌اند.

مت جوکس با تاکید بر ادامه همکاری میان نیروهای امنیتی بریتانیا به منظور مقابله با تهدیدهای احتمالی جمهوری اسلامی گفت افراد در معرضِ تهدید همچنان توصیه و حمایت لازم را دریافت می‌کنند و اقدامات امنیتی حفاظتی برای کاهش تهدیدها علیه آنها تدارک دیده شده است.

به گفته رئیس پلیس ضدتروریسم بریتانیا، همان‌طور که سال گذشته دیده شد، این اقدامات حفاظتی شامل حضور آشکار پلیس مسلح در اطراف دفاتر یک شرکت رسانه‌ای فارسی‌زبان در غرب لندن بود.

جوکس با اشاره به دستگیری یک فرد در این منطقه طی هفته گذشته گفت: «هنوز نگرانی‌های جدی درباره امنیت افراد شاغل در این شرکت [رسانه‌ای فارسی‌زبان] داریم. این [مساله] ما را بر آن داشته توصیه‌های بیشتری بدهیم و [این] شرکت اکنون در حال جابجایی است.»

او در بخش پایانی سخنانش از ایرانیان ساکن بریتانیا خواست اگر هرگونه نگرانی درباره ایمنی یا امنیت خود یا هر کس دیگری دارند، آن را به پلیس محل سکونت خود اطلاع دادند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.