پاسخ، بیانیه و خویشتنداری نیست

0 8مجلس شورای اسلامی در جلسه‌ای «غیرعلنی» و با حضور برخی مقامات ارشد حکومت ایران از جمله فرمانده سپاه پاسداران و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، مصوبه اخیر پارلمان اتحادیه اروپا در مورد «سازمان تروریستی بودن سپاه» را بررسی کرد.

به گزارش رسانه‌های ایران، از جمله واکنش‌های مجلس شورای اسلامی در این جلسه، نمایش تصویر ۳۰ عضو کشته شده سپاه پاسداران در محوطه صحن بوده است.

در این حال، خبرگزاری دولتی «ایسنا» گزارش داده است که محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در نطق آغازین امروز یکشنبه دوم بهمن‌ماه خود، مدعی شد که سپاه، منحصر به فردترین نهاد «ضدتروریستی» در جهان است.

پارلمان اتحادیه اروپا پنجشنبه بیست و نهم دی‌ماه به قطعنامه «واکنش اتحادیه اروپا به اعتراضات و اعدام‌ها در ایران» رای داد و از این اتحادیه خواست «علی خامنه‌ای (رهبر جمهوری اسلامی)، ابراهیم رئیسی (رئیس دولت جمهوری اسلامی)، خانواده و نهادهای وابسته به آنها» را که به گفته این قطعنامه در «نقض حقوق بشر در ایران دست دارند»، مشمول «تحریم‌ها» کند.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی نیز در ارتباط با این جلسه، طی توییتی نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی از حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران «قدردانی» کرده‌اند و در «اقدامی متقابل» در صدد قرار دادن «عناصر ارتش کشورهای اروپا» در «لیست تروریستی» هستند.

اما همزمان روزنامه «کیهان» که زیر نظر نماینده مستقیم علی خامنه‌ای اداره می‌شود، در یادداشتی با این عنوان که «پاسخ دشمن، بیانیه و خویشتنداری نیست» نوشته است: از «خویشتنداری» در برابر اقدام اروپا «علیه دو دیپلمات» خود «خیری ندیدیم» تا از خویشتنداری در برابر اقدام «علیه مهم‌ترین نهاد انقلابی خود» خیری متصور باشیم.

قطعنامه اخیر پارلمان اتحادیه اروپا شامل متممی می‌شود که پیشتر در این پارلمان رای آورد و‌ خواستار افزودن «سپاه پاسداران» و زیرمجموعه‌های آن از جمله «بسیج و نیروی قدس» به «فهرست تروریستی اتحادیه اروپا» است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.