پاسخ متا به ادعاهای حکومت ایران: افتخار می‌کنیم مردم برای ثبت واقعیت و حمایت از معترضان از اینستاگرام استفاده می‌کنند

0 50


اینستاگرام

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

اینستاگرام زیرمجموعه گروه متا است که پیش‌تر با نام شرکت فیسبوک شناخته می‌شد و علاوه بر اینستاگرام، مالک واتس‌اپ و چند شبکه اجتماعی دیگر هم است

شرکت متا، مالک اینستاگرام، در پاسخ به بی‌بی‌سی فارسی درباره بیانیه اخیر دو نهاد امنیتی حکومت ایران، گفته است به حق دسترسی همه از جمله ایرانیان اعتقاد دارد و افتخار می‌کند که مردم برای ثبت وقایع و حمایت از معترضان، از اینستاگرام استفاده می‌کنند. وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه ادعا کرده بودند فیس‌بوک و اینستاگرام برای حمایت از اعتراضات ایران «الگوریتم‌»هایشان را تغییر داده‌اند.

یکی از سخنگویان شرکت متا،‌ مالک اینستاگرام گفته است: «ما شدیدا به حق دسترسی آنلاین همه افراد از جمله ایرانیان معتقدیم و مخالف هر حرکتی هستیم که ارتباط افراد را از سایر جهان یا ارتباط سایر جهان با آنها را قطع کند.»

سخنگوی شرکت متا هم‌چنین گفته است: «ما به اینکه مردم از راه‌های مختلف برای مستندکردن واقعیت اعتراضات جاری و حمایت از معترضان از اینستاگرام استفاده می‌کنند،‌ افتخارمی‌کنیم».

شرکت متا در این پاسخ گفته است در ۴۰ روز که از درگرفتن اعتراضات سراسری در ایران در پی کشته‌شدن مهسا امینی در بازداشت پلیس حجاب می‌گذرد، دستکم بیش از ۱۰۰ میلیون بار از هشتگ مهسا امینی روی اینستاگرام استفاده شده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.