پرونده اعدام متهمان «خانه اصفهان» و تجمع مقابل زندان دستگرد؛ جمعی از حقوقدانان نسبت به «نقض گسترده قوانین» هشدار دادند

0 3


غلامحسین محسنی اژه‌ای

منبع تصویر، MIZAN

توضیح تصویر،

«قوه قضاییه مصصم هستیم که در رسیدگی به پرونده عناصر قتل و شهادت این نیرو‌های جان بر کف نهایت قاطعیت و سرعت عمل را به خرج دهیم»

یک روز پس از تجمع شبانه مقابل زندان دستگرد اصفهان با هدف توقف حکم اعدام مجید کاظمی، صالح میرهاشمی و سعید یعقوبی، سه متهم پرونده معروف به «خانه اصفهان»، جمعی از حقوقدانان و وکلای دادگستری نسبت به «نقض گسترده قوانین موجود در روند رسیدگی به پرونده‌های شهروندان معترض در ایران» اخطار جدی دادند و خواهان توقف فوری اجرای مجازات اعدام در همه موارد از جمله پرونده موسوم به «خانه اصفهان» شدند.

همزمان غلامحسین محسنی‌اژه‌ای رئیس قوه قضائیه در سخنانی گفت که این نهاد مصصم است «در رسیدگی به پرونده عناصر قتل و شهادت» نیروهای پلیس «نهایت قاطعیت و سرعت عمل» را به خرج دهد.

از چهار شب پیش که صدا و سیما جمهوری اسلامی «اعترافات اجباری» مجید کاظمی،‌ سعید یعقوبی و صالح میرهاشمی، سه متهم پرونده موسوم به «خانه اصفهان» را پخش کرد، نگرانی‌ها از اجرای حکم اعدام این سه نفر شدت گرفته است. متهمان پرونده «خانه اصفهان» در ارتباط با کشته شدن دو بسیجی و یک سرهنگ یگان ویژه در ۲۵ آبان سال گذشته (۱۴۰۱) در میدان نگهبانی محله «خانه اصفهان» بازداشت و محاکمه شدند.

اکنون غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در جلسه شورای عالی قضایی از مسئولان این نهاد از جمله دادسرا، دادگاه، تجدیدنظر و دیوان عالی خواست تا «در رسیدگی به پرونده عناصر متعرض به پلیس و نوامیس مردم علاوه بر دقت و قاطعیت، سرعت عمل» نیز داشته باشند.

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.