پنجمین شکست و حذف تیم ملی هندبال ایران از رقابت‌های جهانی

0 9تیم ملی هندبال ایران در آخرین دیدارش از رقابت‌های قهرمانی جهان، در برابر میزبان مسابقات مغلوب شد. ایران در دیداری نزدیک، بازی را با نتیجه ۲۶ بر ۲۲ به لهستان واگذار کرد.

محمدرضا اورعی برترین گلزن ایران، در این بازی شش بار دروازه لهستان را در حضور هواداران پرتعدادش در ورزشگاه تائورون شهر کراکوف باز کرد.

افشین صادقی هم شش گل به ثمر رساند. صابر حیدری، شهاب صادق‌زاده، رضا دهکردی و محمدرضا کاظمی هر کدام دو بار موفق به گلزنی شدند. یاسین کبیریان‌جو و محمد کیانی یک گل زدند.

آریل پیتراسیک گوش چپ لهستان که شوت‌هایش شش بار از خط دروازه ایران گذشت، برترین بازیکن زمین معرفی شد.

محمدرضا اورعی تعداد گل‌های زده‌اش را در این رقابت‌ها به عدد جالب توجه ۳۰ گل رساند و جزو گلزنان برتر مسابقات است. اما با حذف ایران، پدیده جوان این تیم شانسی برای ادامه رقابت در جمع بهترین گلزنان جهان ندارد.

ایران در دور اول مسابقات و در اولین بازی، توانست شکست در برابر شیلی را در واپسین ثانیه‌ها با پیروزی عوض کند و از سد نماینده آمریکای جنوبی بگذرد. همین یک برد، منجر به صعود شاگردان وسلین وویوویچ و راهیابی به جمع ۲۴ تیم برتر شد.

ایران در ادامه مسابقات، همه بازی‌هایش را در برابر نمایندگان اروپا واگذار کرد و به ترتیب مقابل مونته‌نگرو، اسپانیا، اسلوونی، فرانسه و لهستان شکست خورد.

برخلاف رقبای اروپایی ایران که مجموعه‌ای از برترین ستارگان دنیا را در اختیار دارند، در تیم ایران فقط پویا نوروزی‌نژاد عضو آینتراخت هاگن است و سایر بازیکنان در تیم‌های داخلی به میدان می‌روند.

با این حال، سایت فدراسیون هندبال ایران به نقل از ژولیام گیله سرمربی فرانسه نوشته است: «ایران پیشرفت چشمگیری خواهد داشت و با سرمربی بزرگی که دارند، در آینده از این تیم بیشتر می‌شنویم. از بازی ایران لذت بردم و با بازیکنان جوانش، مقابل ما بازی خوبی انجام دادند.»

در دوره قبلی این مسابقات، دانمارکی‌ها جام قهرمانی را بالای سر بردند. سکوهای دوم و سوم نیز به سوئد و اسپانیا رسید. فرانسه در جایگاه چهارم ایستاد. در مسابقات امسال علاوه بر این تیم‌ها، آلمان و نروژ هم تاکنون نتایج خوبی کسب کرده‌اند.

مسابقات جهانی ۲۰۲۳ با میزبانی مشترک لهستان و سوئد در حال پیگیری است. مرحله اصلی رقابت‌ها با حضور ۸ تیم برتر جهان در جدول حذفی، دنبال خواهد شد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.