چرا جمهوری اسلامی از «کتلت» وحشت دارد؟

0 10


.

منبع تصویر، Instagram @kotletlovers

دستگیری نواب ابراهیمی، آشپزی که نزدیک به سه میلیون نفر او را در اینستاگرام دنبال می‌کردند، نه تنها بازتاب بین‌المللی پیدا کرده، بلکه به این پرسش دامن زده که دلیل بازداشت او و حساسیت حکومت جمهوری اسلامی نسبت به پخت «کتلت» چیست؟

مقام‌های قضایی هنوز دلیلی برای دستگیری او اعلام نکرده‌اند. اما آنچه این دستگیری را به اقدامی خبرساز و جنجالی تبدیل کرده این است که نواب ابراهیمی در شامگاه سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، دستور پخت «کتلت» را به همراه توصیه‌هایی درباره پخت «میرزا قاسمی» در اینستاگرامش منتشر کرد.

حدس بسیاری این است که او به دلیل همین کار دستگیر شده است. که البته حدس عجیبی هم نیست. در فاصله کوتاهی بعد از کشته شدن قاسم سلیمانی در عراق، برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی – به ویژه توییتر – مرگ او و وضعیت جنازه‌اش را بعد از شلیک پهپادهای آمریکایی به تمسخر گرفتند.

مانند بسیاری پدیده‌های همه‌گیر از این دست، دقیقا روشن نیست که چه کسی برای نخستین بار در تمسخر وضعیت جنازه قاسم سلیمانی یاد غذای «کتلت» افتاد. اما مقایسه جنازه کسی که در آن زمان، چهره نخست سپاه پاسداران در خارج از ایران محسوب می‌شد با «کتلت»، با استقبال گروهی از کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه شد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.