چهار مأمور نیروی انتظامی در یک حملهٔ مسلحانه در سیستان و بلوچستان کشته شدند

0 11نیروی انتظامی از کشته شدن چهار مأمور پلیس در یک «حمله» که خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران آن را «تروریستی» خوانده است، در شمال سیستان و بلوچستان در روز یکشنبه اول مرداد خبر داد.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس سیستان و بلوچستان اعلام کرد که این حمله به واحد گشتی پلیس‌راه در محور خاش ـ تفتان روی داد.

پیشتر آمار تلفات انسانی این حمله سه کشته و یک زخمی اعلام شده بود.

مهدی شمس‌آبادی دادستان زاهدان با انتشار اسامی افراد کشته‌شده، گفت: «دستور قضایی برای دستگیری عوامل این حادثه صادر شده است.»

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

این حمله، دو هفته پس از حمله مسلحانه به کلانتری ۱۶ زاهدان در نزدیکی مسجد مکی روی داده که در پی آن، دو مامور نیروی انتظامی و هر چهار مهاجم کشته شدند.

گروه مسلح جیش‌العدل مسئولیت حملۀ این حمله را که روز شنبه ۱۷ تیر روی داد، بر عهده گرفت و این کلانتری را «یکی از عوامل اصلی وقوع جمعه خونین» خواند.

بلافاصله، مولوی عبدالحمید رهبر پرنفوذ سنی‌های ایران در پیامی از مردم منطقه، به‌ویژه زاهدان، از این خشونت مرگبار اعلام برائت کرد و خواست که «ضمن حفظ آرامش و خویشتن‌داری، از هر نوع حرکت و عملی که باعث ناامنی می‌شود پرهیز کنند».

اما برخی رسانه‌های حکومتی از فرصت این حمله برای تشدید انتقادهای خود از مولوی عبدالحمید بهره برده‌اند و رسانه نزدیک به شورای امنیت ملی ایران تهدید کرد که این حمله «بدون تقاص نخواهد ماند».

در سال‌های اخیر بارها به نیروهای انتظامی و مرزبانی جمهوری اسلامی در استان سیستان و بلوچستان حمله شده است.

آخرین مورد، مربوط به روز جمعه ۲۳ تیر ماه است که به گزارش مقام‌های امنیتی جمهوری اسلامی، بر اثر تله انفجاری در میل ۸۶ مرز میرجاوه چهار نیروی مرزبانی هنگ مرزی این شهرستان مجروح شدند.

بر اساس گزارش رسانه‌های ایران و رادیو فردا؛ م.ت/Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.