«چپ‌ها زیر یک سقف»؛ همایش حمایت از «منشور‌ مطالبات حداقلی» نهادهای داخلی ایران

0 11


همایش کلن

منبع تصویر، UGC

ده‌ها سازمان و انجمن سیاسی چپ در خارج ایران همایشی در حمایت از «منشور‌ مطالبات حداقلی» ۲۰ تشکل‌ مستقل صنفی و‌ مدنی داخل ایران برگزار کردند. این همایش روز دوم اردیبهشت (۲۲ آوریل) در شهر کلن آلمان برگزار شد. بیش از ۱۰۰۰ فعال سیاسی و ده‌ها سازمان‌ سیاسی و تشکل‌های حامی نهادهای صنفی ایران از برگزاری این همایش پشتیبانی کرده بودند.

این برای نخستین بار است که اکثر جریان‌های سیاسی چپ پس از سال‌ها دور هم جمع شدند. کومه‌له، حزب کمونیست ایران، راه‌کارگر، حزب کمونیست کارگری ایران (حکمتیست)، اتحاد سوسیالیستی کارگری و همبستگی سوسیالیستی با کارگران ایران از جمله احزاب و سازمان‌های سیاسی شناخته شده‌ای بودند که از این همایش حمایت کردند.

شماری از نهادهای مستقل مدنی در داخل ایران بهمن ماه سال ۱۴۰۱ «منشور‌ مطالبات حداقلی» را منتشر کردند. این نهادهادر سال‌های اخیر اعتراضات صنفی داخل کشور را رهبری کرده بودند و برخی فعالان آنها در سال‌های گذشته بازداشت شده‌اند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، اتحاد بازنشستگان، اتحادیه آزاد کارگران ایران، سندیکای کارگران شرکت نیشکر‌هفت تپه و شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت از جمله ۲۰ تشکلی بودند که «منشور‌ مطالبات حداقلی» را منتشر کردند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.