کاهش ۱۴۷درصدی شکایات از خدمات گردشگری در نوروز

0 12


باوجود افزایش ۴۱درصدی تماس‌ها با سامانه ملی سفر در نوروز، میزان شکایات مطرح شده ۱۴۷درصد کاهش نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد.

به‌رغم افزایش ۴۱درصدی تماس‌ها با سامانه ملی سفر در  تعطیلات نوروز ۱۴۰۲، میزان شکایات مطرح شده ۱۴۷درصد کاهش نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد.

سامانه ملی سفر ۰۹۶۲۹همزمان با تعطیلات نوروز ۱۴۰۲، به ۱۶۰هزار تماس گرفته شده از سوی گردشگران داخلی و خارجی پاسخ داد و امداد خودرو کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی نیز ۱۵هزار خدمت امدادی به مسافران نوروزی ارائه کرد.

“سامانه ملی سفر” که به‌عنوان مرجع اصلی اطلاعات گردشگری و سفر کشور وظیفه اطلاع‌رسانی در موضوعات گردشگری و همچنین دریافت و پیگیری شکایات مردمی را بر عهده دارد، در تعطیلات نوروز به‌صورت شبانه‌روزی به رفع نیازهای اطلاعاتی گردشگران و مسافران پرداخت.

در زمان اجرای طرح نوروزی امسال که از ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ آغاز شد و تا ۱۳فروردین ۱۴۰۲ ادامه داشت، به ۱۶۰ هزار و ۲۲۰ تماس در حوزه‌های مختلف از جمله اطلاعات راه‌ها، وضعیت آب و هوا، معرفی جاذبه‌های گردشگری، دفاتر خدمات مسافرتی، امداد خودرو و اماکن پذیرایی، مراکز درمانی و مراکز خدمات رفاهی، پاسخ داده شد. این رقم در مقایسه به آمار ثبت شده در مدت زمان مشابه سال گذشته، ۴۱درصد افزایش تماس‌ها را نشان می‌دهد.

سامانه ۰۹۶۲۹ به‌عنوان یکی از اجزای اصلی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، به‌منظور کمک به تسهیل در سفرهای نوروزی و و ارائه مطلوب تر خدمات در سطح کشور، به گردشگران خارجی نیز به زبان انگلیسی خدمات اطلاعاتی ارائه کرد.

بر اساس اطلاعات ثبت شده، بیشترین تماس‌های گرفته شده با سامانه ملی سفر به درخواست گردشگران در زمینه اطلاعات مربوط به اماکن اقامتی کشور با نزدیک به ۴۲هزار مورد، اطلاعات راه‌ها و وضعیت ترافیکی جاده‌های مواصلاتی کشور با حدود ۳۹هزار تماس و پس از آن، وضعیت آب و هوای مناطق مختلف با ۳۱هزار و ۱۶۱مورد تماس، اختصاص داشت.

همچنین در این ایام به نظرات و شکایات مردمی که از مراکز گردشگری و اقامتی و ارائه دهندگان خدمات و کالا در کشور وجود داشت رسیدگی و برخی مخاطبان نیز به ثبت تقدیر و تشکر از خاطره سازان سفر و قدردانی از ارائه خدمات گردشگری و اقامتی مطلوب اختصاص داشت. آمار شکایت‌ها به‌رغم افزایش ۴۱درصدی تماس‌ها، نسبت به سال گذشته، ۱۴۷درصد کاهش را نشان می‌دهد.

امداد خودرو کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی نیز در روزهای اجرای طرح ترافیکی نوروز ۱۴۰۲ که از ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۲اجرا شد، ۱۴هزار و ۷۸۰خدمت امدادی شامل مشاوره کارشناسی تلفنی، حمل خودرو، تعمیر وسایل نقلیه در محل، سرویس در منزل و… به امدادخواهان در سراسر کشور ارائه کرد.

بیشترین خدمت ارائه شده از سوی این گروه امدادی با ۱۱هزار و ۴۰۶مورد مربوط به سرویس‌های حمل خودرو بود و زمان امداد رسانی در تعطیلات نوروز امسال به‌منظور فراهم آوردن رفاه حال بیش از پیش مسافران و گردشگران نوروزی نسبت به سال گذشته ۲دقیقه کاهش یافت.

تهران، سمنان، اردبیل، گیلان، فارس، زنجان، قزوین، خراسان رضوی و خوزستان استان هایی بودند که بیشترین سرویس‌های امدادی را دریافت کردند.

امداد خودرو کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی با شماره های ۰۹۶۲۹، ۶۴۲۳ و ۱۴۲۳در سراسر کشور به‌صورت شبانه‌روزی در تمامی ایام سال آماده دریافت پیام امدادخواهان و اعزام گروه های امدادی است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.