کشف گرمابه‌ای ۵۰۰ ساله در پرو

0 12


باستان‌شناسان با کاوش در کشور «پرو» ‌بقایای یک مجموعه گرمابه تشریفاتی «اینکاها» را کشف کردند.

باستان‌شناسانی که در کشور «پرو» ‌ مشغول کاوش بودند مجموعه گرمابه‌های متعلق به اینکاها را کشف کردند که حدود ۵۰۰ سال پیش ساخته شده‌اند و گمان می‌رود توسط اشراف‌زادگان امپراتوری اینکا مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند.

باستان‌شناسان معتقدند این مجموعه گرمابه که در نزدیکی «خانه اینکا» ‌ و در محوطه باستان‌شناسی واقع در مرکز «پرو» ‌ کشف شده است برای مراسم‌های تشریفاتی و توسط اعضای عالی‌رتبه امپراتوری اینکا مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

«لوییز پاردز سانچز» ‌ یکی از کاوشگران فعال در محوطه باستان‌شناسی «Huanuco Pampa» معتقد است که این مجموعه گرمابه‌ به سایر مکان‌های خاص، ‌ مقدس و مرتبط به مراسم‌های آیینی اینکاها، شباهت دارد؛ چراکه بیش از آنکه به‌عنوان مکانی برای شست‌وشو عمل کند، به‌عنوان مکانی برای انجام مراسم‌های آیینی و پرستش نیاکان نیز کاربرد داشته است.

بر اساس بیانیه وزارت فرهنگ پرو، این حمام که حکاکی‌های ظریفی روی آن نقش بسته است، به‌طور متوسط ‌حدود دو متر عمق دارد.

پرو، خانه صدها محوطه باستان‌شناسی است که از جمله مهم‌ترین آن‌ها به «ارگ ماچوپیچو» و طراحی‌های عظیم ۱۵۰۰ ساله‌ای به نام خطوط «نازکا» ‌ می‌توان اشاره کرد.

ماچوپیچو که در ارتفاعات کشور پرو واقع شده است، یکی از تماشایی‌ترین مکان‌های آمریکای جنوبی محسوب می‌شود. گروهی از محققان چندی پیش اعلام کردند که نتایج تحقیقات نشان می‌دهد ارگ تاریخی «ماچوپیچو» از حوالی ۱۴۲۰ میلادی یعنی چند دهه قبل از آن‌که پیش‌تر تصور می‌شد مورد استفاده قرار گرفته است.

«ماچوپیچو» به‌عنوان میراث جهانی یونسکو در سال ۱۹۸۳ میلادی به ثبت رسید و به‌عنوان یک شاهکار خالص معماری و نشانه‌ای منحصربه‌فرد از تمدن اینکاها شناخته می‌شود.

 Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.