کمال تبریزی: نتیجه انسداد ابتذال است

0 6


کمال تبریزی

منبع تصویر، hammihanonline

توضیح تصویر،

کمال تبریزی می‌گوید: «نسل امروز نگاه دیگری به قشر روحانی دارد که با فضای فیلم «مارمولک» و طنز آن مماس نیست و چه‌بسا نتواند او را جذب کند یا بخنداند.»

اعتراضات پاییز گذشته که طولانی‌ترین مخالفت با سیاست‌های اجباری نظام اسلامی ایران در تاریخ ایران معاصر محسوب می‌شود حاوی یک پیام مهم بود: این که جامعه نیازمند شادمانی است. حالا در کشاکش رسیدن به اولین سالگرد مرگ مهسا (ژینا) امینی که در زمان بازداشت گشت ارشاد تهران کشته شد، باز هر سخنی به نمادها و نشانه‌های آن جنبش ختم می‌شود.

مثل واکنش امروز هانیه توسلی،‌ بازیگر سینما به گفت‌وگوی دیروز کمال تبریزی، کارگردان سینما که در روزنامه هم‌میهن منتشر شد، مخصوصا آنجا که صحبت به فیلم جنجال‌برانگیزش «مارمولک» و شرایط اجتماعی امروز جامعه کشیده می‌شود.

آقای تبریزی به رضا صائمی،‌ خبرنگار فرهنگ روزنامه هم‌میهن گفته که « به‌نظرم نسل امروز در جهانی سیر می‌کند که هیچ‌گونه همزیستی‌ با مدل فیلمسازی سنتی ما ندارد و تا زمانی که نتوانیم الگوهای این جهان جدید را در سینمای خود بازآفرینی کنیم، نمی‌توانیم با این‌نسل ارتباط برقرار کنیم.»

خبرنگار از او پرسیده «‌درواقع فیلمساز ما دیگر نمی‌تواند با همان سبک، زبان و مدلی که برای مخاطب دهه‌های۶۰ و۷۰ فیلم می‌ساخت، برای مخاطبان دهه‌های ۸۰ و ۹۰ فیلم بسازد؛ مثلاً الان فیلم «مارمولک»، می‌توانست پرمخاطب باشد؟»Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.