کمبود سوخت در شبه‌جزیره کریمه به دنبال حمله ارتش اوکراین به پل «کِرچ»

0 10گزارش‌ها حاکی است که به دنبال حمله ماه گذشته اوکراین به پل کریمه تحت کنترل روسیه، این منطقه اکنون با کمبود مواد سوخت و بنزین مواجه است.

این پل تنها پل ارتباطی شبه جزیره کریمه به سرزمین اصلی روسیه محسوب می‌شود.

شهروندان شبه جزیره کریمه به رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی گفته‌اند، جایگاه‌های بنزین دراین شبه جزیره در ماه‌ گذشته بنزین و سوخت نداشته‌اند.

یکی از جایگاه‌های زنجیره‌ای اصلی فروش بنزین در شبه جزیره کریمه که در این منطقه شعبات متعددی دارد، هفته گذشته در پیامکی از شهروندان خواست اقدام به ذخیره‌سازی سوخت بکنند. این در حالی است که نگرانی از کمبود بنزین در این منطقه به طور فزاینده‌ای افزایش یافته است.

پل «کِرچ» که در سال ۲۰۱۸ و با هزینه چهار میلیارد دلار ساخته شد٬ امکان سفر جاده‌ای و ریلی بین روسیه و شبه جزیره کریمه تحت اشغال روسیه را فراهم کرده است.

روسیه شبه‌جزیره کریمه را در سال ۲۰۱۴ ضمیمه خاک خود کرد و این پل را برای اتصال این شبه‌جزیره به منطقه کراسنودار، بر فراز تنگه کرچ ایجاد کرد.

روسیه که یکی از تولیدکنندگان اصلی محصولات نفتی در جهان است از طریق قطار و از این پل٬ بنزین و دیگر محصولات نفتی را به شبه جزیره کریمه ارسال می‌کند.

ارتش اوکراین در ۲۶ تیرماه سال جاری برای دومین بار در ۱۸ ماه گذشته به این پل حمله کرد. به دنبال این حمله٬ روسیه انتقال سوخت و محصولات نفتی از طریق ریلی و پل «کِرچ» به این شبه جزیره را متوقف کرد.

این پل پیشتر در اکتبر گذشته هم هدف یک انفجار قوی قرار گرفته بود که روسیه آن را به سرویس‌های امنیتی اوکراین نسبت داد.

رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی می‌گوید، فرآورده های نفتی اکنون از طریق کشتی به شبه جزیره کریمه منتقل می‌شود و فقط در طول روز انتقال بنزین و فرآوردهای نفتی به این منطقه امکان پذیر است.

ساکنان محلی شبه جزیره کریمه در روزهای اخیر در شبکه‌های اجتماعی به شدت از کمبود بنزین و سوخت در این جزیره شکایت کرده‌اند.

به دنبال بمباران پل «کِرچ» در ۲۶ تیرماه، میخائیل رازوژایف، فرماندار منصوب روسیه در شبه جزیره کریمه، تلاش کرد تا ساکنان محلی را آرام کند و به آنها اطمینان داد که «کسری سوخت وجود نخواهد داشت» و گفت که نیازی به ذخیره سازی سوخت نیست.

اکنون شهروندان شبه جزیره کریمه درشبکه‌های اجتماعی با یادآوری این اظهارات میخائیل رازوژایف از او می پرسند: «از بنزین چه خبر؟»

روسیه به تلافی حمله اوکراین به پل بین شبه جزیره کریمه، حملات گسترده‌ای به زیرساخت­‌های بندری و کشاورزی اوکراین انجام داده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.