کی‌روش از تماشاگران ایرانی معترض خواست «در خانه بمانند»

0 6کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، پس از باخت ایران مقابل انگلستان خطاب به تماشاگران ایرانی معترض گفت: «از کسانی که نمی‌خواهند از تیم پشتیبانی کنند، می‌خواهم‌ به‌ ورزشگاه نیایند و در خانه بمانند.»

تیم ملی ایران در پایان این بازی با دریافت ۶ گل از تیم قدرتمند انگلیس و با دو گلی که مهدی طارمی به ثمر رساند، یکی از سنگین‌ترین شکست‌های تاریخ خود را متحمل شد.

بنا بر گزارش‌ها پیش از شروع بازی ایرانی‌هایی که پرچم‌های شیر و خورشید در دست داشتند تنها به شرط تحویل دادن پرچم‌‌هایشان اجازه ورود به ورزشگاه را پیدا می‌کردند.

همچنین هوادارانی که پیراهن‌های حاوی پرچم شیر و خورشید ایران یا پیام‌های ضدجمهوری‌اسلامی را می‌پوشیدند نیز مجاز به ورود نبودند، مگر آن که قبول می‌کردند پیراهن‌های خود را پشت و رو بپوشند.

اما با وجود این محدودیت‌ها فیلم‌ها تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که شماری از ایرانیان توانستند پرچم شیر و خورشید را با خود به داخل ورزشگاه ببرند.

پرچم شیر و خورشید به عنوان نمادی برای اعتراض به حکومت مذهبی ایران قلمداد می‌شود.

کی‌روش گفت همگی می‌دانند وضعیت بازیکنان از لحاظ تعهد و تمرکزشان، ایده‌آل نیست.

او افزود: «آنها انسان هستند، بچه هستند، خیلی سال است آنها را می‌شناسم، تنها یک رویا دارند [و آن این است که] از افسانه‌های کشور ایران تبعیت کنند، برای مردم بازی کند، و از بازی کردن برای مردم لذت ببرند.»

کی‌روش گفت حمایت تماشاگران ایرانی در جام‌های جهانی ۲۰۱۴ و ٢٠١٨ از تیم ملی ایران بسیار بیشتر بود. به گفته او، بازیکنان تیم ملی در روزهای گذشته در شرایط بسیار دشواری به سر برده‌اند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.